Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кабели за Ремап на Bravo jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кабели за Ремап на Bravo jtd

    Здравейте колеги,от около 1 месец се опитвам да навлеза в ремап сверата защото искам сам да си ремапна фиятчето.Фиятчето е Браво 99 година 1.9 jtd 105 коня.Четох доста темички, но те са общи и смецялно за тази кола нищо конкретно няма.Взех си кабел, тъй наречения флашер SMPS MPPS V5.0 EDC16 Chip Tuning Remap Chiptuning CAN Flasherhttp://www.chinaobdshop.com/smps-mpp...cr1unague33873Проблема е че софтуера не ми намира ЕКУ-то ( ECU not found )Вапроса ми е, понеже използвам преходник OBD-F 16pin към Fiat 3pin http://sklad66.com/cms/Prehodnik-OBD...ahranvane.htmlда не би това да е причината за която да не мога да изтегля софтуера на екуто ?Ако има някъде тема където да пише как става спецялно за тези модели фият, ще съм много благодарен на един линк, или поне съвет къкви кабели да си купя които да работят за този модел.Благодаря предварително
    Alfa Romeo 147 2004 mJetd

    #2
    Що не си купи едно евтино галето ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Що не си купи едно евтино галето ?
      Щото много е чел за това.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Що не си купи едно евтино галето ?
        Явно много съм чел да Ситуацията е следната: този кабел който взех ще го върна и мога да го заменя с друг от същия сайт, защото парите естествено няма да ми ги върнат Ще проверя дали го имат същия там.Да разбирам че проблема не е в преходника а в флашера ?
        Alfa Romeo 147 2004 mJetd

        Коментар


          #5
          Едва ли, просто разсъждавах от финансова гледна точка Или адаптера е прецакан или с драйверите си объркал нещо
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Mpps не поддържа твоето архаично ЕКУ
            O.E.Motorsport

            Коментар


              #7
              oem написа:
              Mpps не поддържа твоето архаично ЕКУ
              В списъка на колите които потдьржа обаче я има и в програмата също фигурира.Можеш ли да ми пепоръчаш от тяхния сайт с кой да го заменя ? Ще съм много благодарен
              Alfa Romeo 147 2004 mJetd

              Коментар


                #8
                Бих ти препоръчал да не се занимаваш с глупости. Със сигурност няма да направиш нищо добро за колата си или ще ти трябва много учене и четене и проби докато разбереш коя е най-добрата настройка за колата без да опечеш турбото или главата дори. Мапването не е толкова лесно за колкото се говори и крие много рискове.Иначе Galletto 1260 ще ти свърши работа, но най-добри спри до там. Прочети си файла и плати на някой да ти го направи както трябва. А после ако искаш сравнявай с оригинала и се учи.
                O.E.Motorsport

                Коментар


                  #9
                  Напротив, учи се.Има много инфо във форумите.Замени го за галето 1260, ако наистина този адаптер не ти поддържа ЕКУто - не ми се тегли софта, за да се убеждавам , приемам че колегата е прав.Ако си слагал ваг-ком, с VCP драйвер един вариант е на МППСа, ако и той е с FTDI чип, да е пляснал Windows-a VCP драйвер, вместо такъв за директна комуникация.Поне с Галето става така
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Не се уточних, колата вече е мапната но преди около месец и сложих по голямо турбо, което е надуто с буст контролер на 1.4 и искам да подам още гориво, по системата която каза - ще сравня фабричния файл с този който са ми го направили преди време.Относно драйверите съм сигурен че не трябва да е станала грешка защото когато го сложих кабела комютъра въопще не го намираше, докато не инсталирах програмата.Писах на китайците. че ще заменя кабела който съм взел с този който ми препоръчахте Galletto 1260http://www.chinaobdshop.com/galletto...cr1unague33873
                    Alfa Romeo 147 2004 mJetd

                    Коментар

                    Working...
                    X