Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата е като запушена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата е като запушена

    Здравейте колеги.Моля за малко помощ,колата е Мареа 1,8 бензин 1997,нещо и стана и започна да се задавя.когато карам на втора и вкарам трета при подаване на газ има малко забавяне/около2-3 сек/и после си поема нормално,това е при всяка смяна на предавките.отворих свещите и бяха пълни с масло.почисти ги и за момента уж е добре.ходих на майстори/електролог и двг майстор/ и ми казаха че проблема може да е от много работи.колата трябвала да я оставя там.ОК но при какъв майстор?А и тия гърци са едни майстори,едно влизане в сервиза ще струва 200-300евро.Питал съм и други хора за този проблем и 95% от тях казват че е от бензина/имал вода или боклуци или и двете/та.....незнам какво да направя.всички казват да изгоря всичкият бензин да слжа нов и ще си покаже.Вие какво ще кажете.Благодаря Ви.

    #2
    Ако са пълни с масло имаш проблем и то скъп - залагам на сегменти. Минах по този път преди 2 дни.

    Коментар


      #3
      Мисля, че маслото е било в гнездата на свещите, не по електродите, но автора да каже.А първо да направи диагностика, никой не може да каже със сигурност нищо, без информация.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        Да неби да си с катализатор още.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Предполагам за дебитомер или ламбда сонда, маслото сигурно е от О-пръстените на капака на главата, диагностика иначе няма да стане.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            мареа

            dani389 написа:
            Да неби да си с катализатор още.
            ...............не....може ли да е от някоя бубина.

            Коментар


              #7
              Със сигурност е запушена картерна вентилация и си провери нивото на маслото и за миризма на бензин. Дросела също ти е пълен с масло и от там идва придръпването. Много е вероятно да се е повишило нивото и да е избило през гумените пръстени на капака.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X