Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ECU Fiat Punto ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ECU Fiat Punto ?

    Здравейте, колеги. Въпроса ми е: трябва ли при смяна на еку за фиат пунто, което върви еку+ключ+табло с бушони да съвпадат кодовете??? Чувам най-различни мнения, някои казват да трябва да съвпадат със старото ти еку. Други казват Не трябва да съвпадат, просто трябва да са от същия модел кола и същия двигател?
    Punto HGT

    #2
    Сори за откровението ама нищо не разбрах, като си решил да сменяш ЕКУ, то върви с нови ключове и трябва да се позанимаваш с имобилайзера. Това с таблото не го разбрах защо ти го прадават. И и за какви кодове става дума. Какво му е на твоето ЕКУ, да не би да не става вече след като майстора го ремонтира?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      ако имаш предвит че ще вземеш ЕКУ+BSI(табло с бушони)+Ключ+Имода взимаш тези неща от кола с ЕКУMAGNETI MARELLI 4AF/4EF/59F/5AFс отговорящо по означение Еку с твоето иначе няма да стане ама я разкажи какво му е на твоето та си решил смяна
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #4
        todorshalev написа:
        ако имаш предвит че ще вземеш ЕКУ+BSI(табло с бушони)+Ключ+Имода взимаш тези неща от кола с ЕКУMAGNETI MARELLI 4AF/4EF/59F/5AFс отговорящо по означение Еку с твоето иначе няма да стане ама я разкажи какво му е на твоето та си решил смяна
        Точно така сменя се ЕКУ,Боди комп,ключове,плюс понякога се налага и смяна на таблото с уредите,защото ако има разлика в км. бодито не си разпознава таблото,и остава да мига дисплея с показанията,дори и с прокси не се оправя П.С.М/у дргугото аз търся ЕКУ Марели IAW 59 F.M3 за Пунто 1.2 8в евро 3.......................
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          Сори за откровението ама нищо не разбрах, като си решил да сменяш ЕКУ, то върви с нови ключове и трябва да се позанимаваш с имобилайзера. Това с таблото не го разбрах защо ти го прадават. И и за какви кодове става дума. Какво му е на твоето ЕКУ, да не би да не става вече след като майстора го ремонтира?
          Пич еку-то не подава импулс до дюзите, губи се маса. Проверих преди 2 дена всички релета(дори релето което ти ми беше казал ) на колата и бушони и всички си бяха наред. Остана ЕКУ-то. А майстора който мислеше да го отваря си каза ,че не разбира и ме насочи към сервиз във Варна и сега съм го пратил там дано го оправят. Сега по въпроса който нищо не си разбрал, в случай ,че не успеят да ми го оправят ще трябва ново еку и съм намерил еку за моя модел Фиат Пунто 1.8 хгт ХИТАЧИ но има някакъв код на еку-то който не съвпада с кода на моето и проблем ли ще е ако го сложа това ми беше въпроса. Дано този път да си разбрал и да помогнеш както и останалите колеги от форума .. Благодаря предварително!
          Punto HGT

          Коментар


            #6
            kanuista написа:
            S_BANKOV написа:
            Сори за откровението ама нищо не разбрах, като си решил да сменяш ЕКУ, то върви с нови ключове и трябва да се позанимаваш с имобилайзера. Това с таблото не го разбрах защо ти го прадават. И и за какви кодове става дума. Какво му е на твоето ЕКУ, да не би да не става вече след като майстора го ремонтира?
            Пич еку-то не подава импулс до дюзите, губи се маса. Проверих преди 2 дена всички релета(дори релето което ти ми беше казал ) на колата и бушони и всички си бяха наред. Остана ЕКУ-то. А майстора който мислеше да го отваря си каза ,че не разбира и ме насочи към сервиз във Варна и сега съм го пратил там дано го оправят. Сега по въпроса който нищо не си разбрал, в случай ,че не успеят да ми го оправят ще трябва ново еку и съм намерил еку за моя модел Фиат Пунто 1.8 хгт ХИТАЧИ но има някакъв код на еку-то който не съвпада с кода на моето и проблем ли ще е ако го сложа това ми беше въпроса. Дано този път да си разбрал и да помогнеш както и останалите колеги от форума .. Благодаря предварително!
            Взимай го заедно с боди компа,ключове и табло с уреди,спазари ги на добра цена и така,естествено ако се окаже наистина пробленма в ЕКУ-то,защото за липсата на управление на дюзите,може да има причина,да не е проблема в ЕКУ-то.Фазовия датчик някой провери ли го ??????
            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
            Ventura garage

            Коментар


              #7
              Няма проблем да го сложиш, стига да е заедно с другите модули и да е от същата кола и същия мотор.
              O.E.Motorsport

              Коментар


                #8
                oem написа:
                Няма проблем да го сложиш, стига да е заедно с другите модули и да е от същата кола и същия мотор.
                И същите екстри,иначе има шанс някои неща управлявани от бодито да не заработят.....................
                Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                Ventura garage

                Коментар


                  #9
                  Какво табло с уреди? Таблото с бушоните ли става въпрос колега ? И Боди компа е този който ми показва километрите на километража ? А Фазовия датчик е проверен абсолютно всичко му е проверено на пунтото повярвай 2 седмици сам се хванал за главата с тая кола.. Сигурен ли си ,че и друго хитачи с различен код от същия двигател и модел ще стане?
                  Punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    kanuista написа:
                    Какво табло с уреди? Таблото с бушоните ли става въпрос колега ? И Боди компа е този който ми показва километрите на километража ? А Фазовия датчик е проверен абсолютно всичко му е проверено на пунтото повярвай 2 седмици сам се хванал за главата с тая кола.. Сигурен ли си ,че и друго хитачи с различен код от същия двигател и модел ще стане?
                    Боди компа е вътрешното бушонно табло заедно със задната част/това е боди компа,там е имобилайзера/.Таблото с уредите се сменя евентулано ако не се разберат твойто табло и новото боди.Кой код е различен,ако е на имото,много ясно че е различен,затова се сменя и бодито...................П.С.Най-добре закарай колата на сервиз..........
                    Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                    Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                    Ventura garage

                    Коментар


                      #11
                      Колега, не съм целял да те обиждам просто се опитвам да ти спестя пари и да има още един фиат на пистата. Пак ти казвам щом ЕКУ-то го четете проблема не е в него. Съжалявам че си ме разбрал криво.Колегите са ти казали какво трябва да се смени. Казваш че номера е различен, имаш ли възможност да го пуснеш тук да се провери, че ми хрумва една друга вероятност да се опитват да ти продадат ЕКУ от Купе 1.8 или Либра 1.8. Пак са Хитачи и пак са 131 коня. Ама ако съм прав ще береш ядове с тях. Че може и от Браво 1.8 да пробват да ти продадът.Казах ти имах същия проблем точно преди да тръгна за срещата на Форума, бензиновата помпа беше гръмнала. От там и част от инсталацията беше заминала, както и релето, проверете и краш бутона той прекъсва маса.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        S_BANKOV написа:
                        Колега, не съм целял да те обиждам просто се опитвам да ти спестя пари и да има още един фиат на пистата. Пак ти казвам щом ЕКУ-то го четете проблема не е в него. Съжалявам че си ме разбрал криво.Колегите са ти казали какво трябва да се смени. Казваш че номера е различен, имаш ли възможност да го пуснеш тук да се провери, че ми хрумва една друга вероятност да се опитват да ти продадат ЕКУ от Купе 1.8 или Либра 1.8. Пак са Хитачи и пак са 131 коня. Ама ако съм прав ще береш ядове с тях. Че може и от Браво 1.8 да пробват да ти продадът.Казах ти имах същия проблем точно преди да тръгна за срещата на Форума, бензиновата помпа беше гръмнала. От там и част от инсталацията беше заминала, както и релето, проверете и краш бутона той прекъсва маса.
                        Те много неща трябва да се проверят,но няма как да стане пред блока............ за такива проблеми си трябва сервиз
                        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                        Ventura garage

                        Коментар


                          #13
                          Краш бутона къде се намира ? Провериха релетата пред мен колега всички са ОК !
                          Punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            kanuista написа:
                            Краш бутона къде се намира ? Провериха релетата пред мен колега всички са ОК !
                            Под Седалката или някъде над педалите в крака ти. А Мури е прав, трябва си сервиз и майстор който поне да се сети да провери кръш бутона. Мога да обзаложа че има някъде прекъснат кабел по инсталацията на помпата.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              понякога и буксата на комп. се размества и не дава добър контакт,особено ако нещо наоколо е пипано

                              Коментар

                              Working...
                              X