Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Airbag Failure - /Fiat Stilo най-евтиното решение/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    uno написа:
    mayora написа:
    Колегата UNO да си кара така неговата кола.Аз искам постоянно заета пасежерска седалка и работещи възглавници.Ако някой може нека помогне с адекватно и смислено решение.
    Аре не се стягай толкова. Едно време всичките коли в БГ са били с еърбеци, а ? Като си толкова отворен и искаш всичко да ти е наред с еърбеците, какво търсиш тук, под вола няма теле.ЕДИНСТВЕНОТО СМИСЛЕНО решение е да си закараш колата на оторизиран сервиз, да и сменят кантара с ЧИСТО НОВ, да те одерат с няколко стотин лева и тогава да дойдеш тук да ни ревеш.Не стига, че дадох адекватно решение на досадния проблем, напълно безвъзмездно, ами и мрънкат.Аман от неблагодарници.
    К’во палиш на четвърт не мога да те разбера ?Емулатора за постоянно заета пасажерска седалка е ПРАВИЛНОТО решение.Не случайно от 01.2003г. ФИАТ S.p.a ПРЕМАХВАТ КАНТАР-а
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #47
      Подразни ме това изказване, цитирам "Колегата UNO да си кара така неговата кола. "1 - аз нямам Стило2 - направил съм поне 20 Стилота по този начин.3 - хората са доволни, не им пиука и така нататък.4 - всеки сам си решава какво да прави5 - за мен спора, ако мога така да го нарека, е приключен.

      Коментар


        #48
        uno написа:
        Подразни ме това изказване, цитирам "Колегата UNO да си кара така неговата кола. "1 - аз нямам Стило2 - направил съм поне 20 Стилота по този начин.3 - хората са доволни, не им пиука и така нататък.4 - всеки сам си решава какво да прави5 - за мен спора, ако мога така да го нарека, е приключен.
        Колегаа... ако дойда при теб и ти кажа... абе нещо ми затягат спирачките..ще ми ги изолираш ли? Ще се навиеш ли да го направиш? И след някой друг ден ще дойдеш ли на опелото ми да хвърлиш буца пръст и да знаеш че за 50 лв си помогнал да си замина... Аз бих отказал.. а ти?
        Powered by Emzo

        Коментар


          #49
          Колега, започваш да се заяждаш Стига пълнихте хубавата тема с ненужни коментари.И все пак да ти отговоря на въпроса> ако ще ползваш бавареца за дрифт, що да не ти изолира спирачките ако го накараш, нали той ще яде жито, не ти
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #50
            M5kov написа:
            Колега, започваш да се заяждаш Стига пълнихте хубавата тема с ненужни коментари.
            къде видя заяждане? Просто е недопустимо да се изолира животоспасяваща система при положение че за има няма 80 лв се възстановява.
            Powered by Emzo

            Коментар


              #51
              AIRBAG/SRS не е животоспасяваща система. Намалява просто риска от външни наранявания.

              Коментар


                #52
                Недопустимо е за теб и е явно, че ти няма да го направиш така.Тук говорим за евтино решение. Всеки си има глава на раменете и преценява кое е най-добре за него.Вече колко ще ти спаси живота тази торба въздух е друго.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #53
                  M5kov написа:
                  Колега, започваш да се заяждаш Стига пълнихте хубавата тема с ненужни коментари.
                  Напротив ! Не се заяжда, прав е.Редно е решението на uno да се отдели в отделна тема и в 1ия пост да се подчертае следното:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...3987#1103987и от там насетне вече всеки да си носи главата на раменете.Идеята на 1ия пост в тази тема е съвсем друга.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #54
                    Даже и със грешка при инцидент се отварят айр-беговете на шофьора

                    Коментар


                      #55
                      А според моите майстори ще се отвори и пасажерския, защото просто този кантар мери колко килограма тежи пътника в дясно, за да знае с каква сила да се отвори пасажерския ербег, и ако е малко дете да не го удари прекалено силно, то ако отказваха системите за сигурност заради такава грешка, то Стилото трябва се нарича самолет, чак таикава системи!! Карам Стило!!

                      Коментар


                        #56
                        Колега milenskia няма да се отвори не ги слушай майсторите.. казвам ти го от опит

                        Коментар


                          #57
                          Малко развитие по темата

                          Отдавна се каня, но днес ми остана малко време, та да се похваля, че вече не ми свети лампата на еърбега. Голям кеф е! Следвах точно указанията от първия пост. Предварително си бях взел съпротивленията и се заех с изваждането на прословутата платка. Без точните инструменти пак става, но друго си е, като и инструментите ти са читави Смъква се седалката и се мята върху задната, за да не се налага да разкачваш и колана... и ако знам пък как се подреждат снимките в мнението, щото излизат отзад напред, може и да си довърша поста...
                          Прикачени файлове
                          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                          Коментар


                            #58
                            emzo написа:
                            uno написа:
                            mayora написа:
                            Колегата UNO да си кара така неговата кола.Аз искам постоянно заета пасежерска седалка и работещи възглавници.Ако някой може нека помогне с адекватно и смислено решение.
                            Аре не се стягай толкова. Едно време всичките коли в БГ са били с еърбеци, а ? Като си толкова отворен и искаш всичко да ти е наред с еърбеците, какво търсиш тук, под вола няма теле.ЕДИНСТВЕНОТО СМИСЛЕНО решение е да си закараш колата на оторизиран сервиз, да и сменят кантара с ЧИСТО НОВ, да те одерат с няколко стотин лева и тогава да дойдеш тук да ни ревеш.Не стига, че дадох адекватно решение на досадния проблем, напълно безвъзмездно, ами и мрънкат.Аман от неблагодарници.
                            К’во палиш на четвърт не мога да те разбера ?Емулатора за постоянно заета пасажерска седалка е ПРАВИЛНОТО решение.Не случайно от 01.2003г. ФИАТ S.p.a ПРЕМАХВАТ КАНТАР-а
                            Моето Стило е 02.2003 и значи ли че няма кантар защото на пасажерската седалка като седне по тежък човек от 70 кг и светва еърбега,даже и понякога и колана светва заедно с еърбега.Каква ще да е причината?Буксата под седалката съм я чистел.При кой да я карам незнам.Помагайте,моля.
                            STILO-2003-115 HP-JTD Power
                            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                            Коментар


                              #59
                              Значи че кантара си заминава
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар


                                #60
                                Заета, или незаета пасажерска седалка - къде е проблема?

                                Я да се включа пак за съвет. Направих схемата с незаета пасажерска седалка и работи без грешка. Искам да имам работеща въздушна възглавница и съответно преработвам платката по схема 2 за заета седалка. В схемата се използват два резистора по 40К, каквито аз не намирам и използвам 4х20К. Е не се получава и това е!Та въпроса ми е, има ли някой, който е направил схема № 2 за заета седалка и какви точно резистори полза, защото в схемата са дадени или 4.7 или 5.6К?
                                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                                Коментар

                                Working...
                                X