Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дисплея на радиото на Браво/Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дисплея на радиото на Браво/Брава

    Дисплея нещо се прецака и почнаха да се губят символите по него. Първо само част от чертичките, а днес почти всичко се омаза. Някой сменял ли е дисплей и ако да къде мога да си намеря нов ?
    Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

    #2
    От лентовия кабел е. Малко кофти се разглобява, но не е нещо фрапиращо. Правил съм го 2 пъти.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      И аз съм го разглобявал, но не помня да съм виждал лентов кабел. При мен проблемът беше, че бяха спукани спойките на крачетата на дисплея, които влизат в платката. Презапояване реши проблема.

      Коментар


        #4
        veselin10 написа:
        От лентовия кабел е. Малко кофти се разглобява, но не е нещо фрапиращо. Правил съм го 2 пъти.
        Има ли някъде нещо като урок или снимков материал как протича разглобяването ?
        Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          И аз съм го разглобявал, но не помня да съм виждал лентов кабел. При мен проблемът беше, че бяха спукани спойките на крачетата на дисплея, които влизат в платката. Презапояване реши проблема.
          +1и аз съм го правил и при мен е с едни дълги пинове излизащи от дисплея директно в платката. И аз бях със спукани спойки. Поялник му е майката. Колкото до упътване нищо сложно само, че ще ти трябват еврейска свезда муничка за едните болчета.
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            veselin10 написа:
            От лентовия кабел е. Малко кофти се разглобява, но не е нещо фрапиращо. Правил съм го 2 пъти.
            Лентовия кабел който прави този проблем не е между дисплея и платката зад него, а между платката зад дисплея и дъното.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Зависи от модела на радиото, някои се оправят със запояване, а други няма как да стане това.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар

              Working...
              X