Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Visa UniScan

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги, помогнете с буутването под дос от флаш и инсталиране на драйверите на PCMCIA картата. Мъча се цяла седмица, какво ли не пробвах и не разпознава картата под дос. Картата е от типа SILICOM с два серийни порта, каквато се предлага няколко страници назад във форума. По принцип пише, че ТРЯБВА да работи, но явно аз не мога да се справя. Първо, не мога да накарам флашката да буутне под дос 6.22. Когато буутна от диск виждам картата под дос, но като "Unknown". Направо ме шашна тая работа. Драйверите за ДОС дойдоха на дискета, качих ги на диск и пак не става, нещо не разпознава картата. Ако някой ползва такава карта под дос, моля да пише. Благодаря.
    Fiat Brava 1.8 16v '97

    Коментар


      Здравейте,Благодаря на всички, които помогнаха. Уви моят лаптоп не беше подходящ за инсталиране на Silicom картата. Вчера пробвах на един стар IBM с един ком и тръгна моментално.Специални благодарности на seikon и trendi77.Иво
      Fiat Brava 1.8 16v '97

      Коментар


        Здравейте колеги искам да ви помоля ако някои има Visa uniscan 1.83C проверена и работеща да ми я прати на sonus@mail.bg мерси предварително.Търсих дълго из нета, но нищо не намерих дори и в Rapidshare не я намерих.

        Коментар


          програма

          не си търсил има http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=428783
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            до колкото изчетох темата никой не е пуснал визата на лаптоп с досбокс примерно с P45 чипсет ил и по-новна всичко отгоре имам две карти с 1 и с 2 кома ама на футджису лаптоп на 133MHz (стар ама бачка) не ги вижда под дос и нямам идея защо
            Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

            Коментар


              някой успял ли е да пусне визата през досбокс защото при мен с pcmci карта с 2 ком порта под XP само ми дава "difrend iso code" и после "no ecu response "пробвах на типото и на пунто 1,2 16v
              Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

              Коментар


                Прииятелю прочети малко в темата. Има пусната отдавна ВИСА на лаптоп.

                Коментар


                  изчел съм и в ланча форумано аз искам да подкарам досбокса под ХР защото драйвера за дос на тая карта с 2 кома не потдържа ICH7 или P45 какъвто е чипсета на моя Acerа a дрaйвера е до ICH6 иначе под дос всичко си бачка имам друг комп само за тая цел направенно никаде не видях на каква скорост комуникира адаптера през портапробвах от 4800 до 115200 ама само "Difrent ISO code" като дам контакт и до тук
                  Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                  Коментар


                    Здравейте колеги, имам следният проблем с Visa-та..... Проблема е решен.Съсътоеше се в грешна команда

                    Коментар


                      Здравейте отново имам проблеми с тази Виза 1.83C. Значи това което съм направил до сега е: форматираф си хард диска под FAT 32, копирах Визата на едната половина на харддиска като не съм я слагал в поддиректории(четох някъде че не требвало) Проверих атрибутите на всички файлове в папката да не са read-only, направих си bootable CD на DOS 6.22, проверих настройките на сериините портове както трябва са, освен това имам и два различни адаптора единия е само с транзистори а другия с MAX 232 и SI924.. И със дват адаптора не иска да се свърже. Зарежда програмата под ДОС нормално, избирам марка модел и ECU и когато му повърдя свързване ми изкарва надпис PB0V.EXE .Това е някакъв файл на програмата, но не знам за какво служи и какъв му е проблема. Ако някои знае да сподели?Дали нещо трябва да се дописва някъде? Опитах всичко, очаквам предложения.Мерси прдварително.

                      Коментар


                        Днес успешно се конектнах към ЕКУ-то на колата Виза 1,83С и адаптор с двата транзистора (само по К линия). Обаче забелязах едно проблемче. След 3-тото или 4-тото конектване, Визата започна да ми излиза на маймуница. След рестарт на РС-то всичко се оправи, но на последващото свързване към АБС-а отново всичко беше на маймуница. Някакви идеи за причината?
                        Stop giving directions, just say "Follow me."
                        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                        Коментар


                          Колеги няма ли някои да удари едно рамо тая Visa ми скъса нервите.Значи задълбах в проблема и опитах какжо ли не или нещо аз не правя както трябва или незнам?Свалях различни версии на DOS от нета и ги правих на bootable CD незнам защо само като тръгне да зарежда доса пише винаги едно и също Caldera DR-DOS 7.03 Визата е 1.83C от RapidShare от линака на колегата Ilkor .Копирана е и на двата дяла на хардиска (за всеки случаи), харда е форматиран под фат 32, атрибутите не са read-only.При рестарт и зареждане на ДОС си влиза във Визата избирам марка модел и тип ECU (пробвах с различни марки и модели) и установих, че ми изкарва като съобщения EXE файловете от папката DIAG_EXE. На Алфа ромео ми изкарва PB0V.EXE , на Ситруен беше друг, не помня)След тези съобщения програната забива и трябва рестарт. Това го прави и с вързан кодочетец и без кодочетец.В Windows програмата може да се разглежда нормално и не изкарва тези съобщения, но както знаеме всички, тя под Windows не върви.Пробвах с варианта на колегата с ДОС бокса под Win. и така не става. Компютъра ми е Celeron на 900Mhz с 512 МБ RAM и 20GB HDD, ако има някакво значение.Инсталиран е Win Xp.Та така колеги помагаите не знам какво да правя вече, опитах всичко, а колата ми постепенно почва да се влошава

                          Коментар


                            точно на целерон 900 или 800 не помня с 512 рам и 20 диск е компа ми в гаража и визата работи без проблемиутре ще направя ISO на cd-то което дойде с адаптера и ще го пусна тук да може да си го запише който искавизата е на български и компа буутва от цд-то и визата тръгва
                            Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                            Коментар


                              Мерси колега ще чакам дано пък с твойто тръгне, а какъв ДОС ползваш и как го зареждаш?Продължих да ровя из Визата и така и не разбрах защо ми изкарва EXE. файловете от папката DIAG_EXE като съобщения след, което забива.

                              Коментар


                                етоработеща визаhttp://www.megaupload.com/?d=F090YCHL
                                Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                                Коментар

                                Working...
                                X