Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Visa UniScan

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    С какъв архиватор отваряте тези rar-ове.
    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

    Коментар


      #17
      Petko написа:
      С какъв архиватор отваряте тези rar-ове.
      с тоьи от тук ....
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #18
        null написа:
        към Митко:Тая джаджа става ли за двувалката?
        Не е Митко но става и за всички тези тук ...
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #19
          Благодаря на ivo за архиватора! Не разбрах само за какво служат тези файлове с разширение .binОтносно посочените по-горе схеми на адаптори- може ли някой да ги направи, ако трябва и срещу прилично заплащане, стига да работят.
          Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
          двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

          Коментар


            #20
            питане

            Прочетох всичко каквото е писано за този софтуер и не виждам нищо сложно да се пусне в действие този тестер но не разбрах само едно Заслужава ли си да се труди човек да го прави и за какви модели коли е и какво точно прави.Питам защото не съм запознат със автоелектрониката

            Коментар


              #21
              Тази система позволява да се наблюдава в реално време работата на основната част от датчиците на двигателя и техните параметри.Разчита записаните в ECU-то грешки и дава възможност да се открият повреди по системата.На този адрес http://www.minsk555.narod.ru/softwere.htm има демо версия, на която се вижда какво прави.
              Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
              двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

              Коментар


                #22
                Petko написа:
                Благодаря на ivo за архиватора! Не разбрах само за какво служат тези файлове с разширение .binОтносно посочените по-горе схеми на адаптори- може ли някой да ги направи, ако трябва и срещу прилично заплащане, стига да работят.
                Моля а и едно кракче за програмата има по-долу .....bin са файлчетата за програмиране на АТ90S2313 и 24C32 ако си гледал схемите ...За направата се работи по въпроса .... но има едно неизвевстно: дали bin-овете са точни и верни и дали ще ’оживее’ схемата ...
                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                Коментар


                  #23
                  Значи всичко е въпрос на време, а на мен тази седмица ми е нанагорно. Ако някой намери Атмела под 9лв и в София да казва къде. Ние с Иво го видяхме по 9 в МК ама с доставка и докато дойде ще стане 2006 предполагам. Аз не мога да мърдам следващата седмица от 10 - 19 така че ако искате да помогнете за теста просто намерете и купете въпросния чип АТ90S2313. Другите неща ги имам и за 10мин стават на схемата.Биновете както каза Иво са информацията (грубо казано ОС) която се записва в тези два чипа и без нея схемата е нищо.

                  Коментар


                    #24
                    Благодаря за информацията! Стискаме палци.Ако можем и ние от провинцията да помогнем с нещо - само кажете. Идеята Ви е много добра и би спестила много време, нерви и пари на всеки, който поне малко разбира от двигатели.
                    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                    Коментар


                      #25
                      ivo написа:
                      null написа:
                      към Митко:Тая джаджа става ли за двувалката?
                      Не е Митко но става и за всички тези тук ...
                      Mitko написа:
                      Отговарям кратко и ясно - НЕ. "Двувалката" я няма за избор при моделите на FIAT
                      Това добре във цитирания отгоре файл има някаква темпра с GM инженкция. Не е ли същата като нашите?
                      Tipo 1.6 [149C2046]

                      Коментар


                        #26
                        Колеги, bin-a е читав и е доста смислен като код! Вероятността всичко да тръгне е много голяма, но ще трябва малко време - да се проектира и да се изработи платката, както и да се оживи и тества.Ако има нужда от "летец изпитател" може да ударим на камък! :D :D Веднага, щом имам нещо смислено ще постна тук!Поздрави!
                        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                        Коментар


                          #27
                          Mitko написа:
                          null написа:
                          ivo написа:
                          null написа:
                          към Митко:Тая джаджа става ли за двувалката?
                          Не е Митко но става и за всички тези тук ...
                          Mitko написа:
                          Отговарям кратко и ясно - НЕ. "Двувалката" я няма за избор при моделите на FIAT
                          Това добре във цитирания отгоре файл има някаква темпра с GM инженкция. Не е ли същата като нашите?
                          Темпрата е с пълен GM инжекцион, но е интересно дали протокола от ECU няма да е същия.
                          Във цитирания файл пише MPI, което според мен е моно.
                          Tipo 1.6 [149C2046]

                          Коментар


                            #28
                            Mitko написа:
                            MPI - Multi Point Injection
                            sorryаз съм в грешка
                            Tipo 1.6 [149C2046]

                            Коментар


                              #29
                              Въпрос към ivo.Да не би да имаш и поглед от долу към схемата на адаптора.Опитвам се да го направя и това много би ме улеснило.
                              Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                              двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                              Коментар


                                #30
                                Petko написа:
                                Да не би да имаш и поглед от долу към схемата на адаптора?
                                За съжеление няма ... но имам някакви файли е разширение .lay но незнам с каква програма могат да се отворят .... предполагам с оркад/нещо като аутокад но за ел.схеми/ ... но я нямам ....
                                Petko написа:
                                Опитвам се да го направя и това много би ме улеснило.
                                Много добре ... имаш и с какво да програмираш ПИК-а и паметта нали? А и по разположението отгоре на елементите не е трудно да се направи окабеляването на платката ... но в момента имам много задачки и не мога да вдигна глава да го направя ........
                                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                                Коментар

                                Working...
                                X