Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мареата пак се дъни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мареата пак се дъни

    Здравеите колеги ,моята мариика (мареа тд1оо) ми излезе с нов номер давам на контакт и се чува цъкане като пуснат мигач,е докато се чува това цъкане няма палене не знам в какво може да е проблема дано някои има идея. а ако не се чува това цъкане пали без проблем независимо от студа,другия и проблем е че някои път маи спира да зарежда като дам газ всичко светва нормално а лампата за проблем с зареждането не светва някои път като я оставя да работи на място си променя гласа също като когато работи климатика а климатика не е включен на всичкото отгоре и бендикса си отива а не съм си и българия стъпя ли в сервиз тука искат да ме обезглавят .Що се отнася до бендикса мисля че ще мога да го сменя сам ,не съм сменял на мареа но мисля че няма да е много по пазличен от този на опела дано не греша. Дано някои може да помогне благодаря предварително.

    #2
    е вече неще да пали и като го няма това цъкане а палеше от раз. може ли да свети лампата на подгрявящите свещи а да не работят ,питам това защото забелязах че като въртя премигва лампата на подгряващите свещи , акумулатора е добър върти добре но мареата не дава и признак че ште запали а пропушва черно като въртя.не искам да се разделям с нея ама маи ще трябва вече.палеше от ряз при -12,-13 а сега какво става с нея незнам никога не беше ме зарязвала така

    Коментар


      #3
      На мен ми прилича на реле на подрева но нека някой по спец да каже.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        имаш ли идея каде се намира това реле

        Коментар


          #5
          На мен ми прилича на клапан авансатор.Релето се намира под основата за акумулатора към сервото на спирачките.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            благодаря за бързия отговор, а що се отнася за клапана авансатор как да разбера дали етои ,мамка му сменен е преди 5 месеца беше протекъл , дано не се налага да сменям пак че скъпичък ми се види

            Коментар


              #7
              здравеите колеги има ли начин да отворя това реле без да го разбивам ,намерих го каде стои и го свалих да опитам да го почистя но видях че не може да се отвори или поне аз не можах, пък и като го отворя има ли нещо което може да се направи или да не си правя труда да го свалям пак,палих я тиа дни не беше никак лесно и забелязах че реотанчето мига около 30 секунди след като я запаля а това сигурно са изгорели свещи,а не искам и да говоря за това как работи първите 30 секунди като я запаля имам чуството че ще се скъса двигателя от мястото си след тези 30 секунди работи и пали нормано

              Коментар


                #8
                Колега незнам при теб как е,но аз имах дизелов Форд и това реле го свалях да го почистя.Вътре беше се образувала някаква мега голяма пъпка и не контактуваше добре.Тръкнах я със шкурка и ми изчезнаха проблемите със паленето,а преди това отиваше много слаб ток към свещите.При Форда капачето беше лепено капачето с някакъв много твърд силикон го очоплих с една тънка отвертка и го отворих.След това аз карах доста време така,продадох я и още се кара така.Може и при теб да е нещо подобно.
                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                Коментар


                  #9
                  Смени си свещите и си в джаза

                  Коментар

                  Working...
                  X