Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ксенон на фаровете за мъгла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ксенон на фаровете за мъгла

    Имам идеята, да си добавя още едни фарове за мъгла, но ксенонови с лупа. Това го искам, тъй като в гъста мъгла не виждам много добре със заводските светлини по колата (т.е. почти нищо не се вижда). Някой виждал ли е да се продават ксенони с рефлектор и лупа за вграждане в някой съществуващ фар, или трябва да мисля някаква гаражна "разработка" ? Да сложа ксенон директно на долните фарове ми се струва идиотско, тъй като ще светят във всички посоки (рефлектора е сметнат за точков източник, не за дифузен) и като цяло ефекта ще бъде доста лош, според мен по-лош от обикновена халогенна лампа. Какво мислите вие?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Има. Продават се ксенонови прожектори за рефлекторни фарове. Даже мисля, че се водят би ксенон
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      А, супер. Точно такова ми трябва, даже може да сложа такива и на истинските, ако свети хубаво. От къде мога да се сдобия с подобно нещо?А за самата идея да осветява по-добре ниско долу, какво мислите, дали има смисъл да го правя?
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Няма да ти хареса цената.По принцип, защо си мислиш че с по-силни светлини ще виждаш "по-далече" в мъглата? Точно обратното е. Халогените на бронята са достатъчни.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          На Бравото фаровете за мъгла са с лупи или поне такива ми изглеждат. Ксенон на фаровете за мъгла на Браво стой добре, не осветява кой знае колко но все пак свети, друг е въпроса колко е законосъобразно, няколко човека са ми се оплаквали за актове заради включени халогени без да има намалена видимост.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Мисля си, че ще виждам по-добре, защото светят ниско долу. Още повече, че са насочени и няма да светят нагоре за да ми правят "памук" на очите. Тази цена наистина е доста.. неприятна. Обадиха ми оферта за G1 прожектор 159лв. за комплект, а G3 е 179.Банков, забранено е да се пускат фарове за мъгла при видимост над 50м. Падне ли под 50м. вече може да се блещиш с халогените.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              тотално са ти объркани представите за халогените. Идеята на халогена е да свети разсейващо, а не насочено като фара. Не ми се обяснява защо, но е така. Освен това най-пробивната свелина в мъгла е жълтата. Ксенон на халогените няма да ти подобри грам видимостта в мъгла, а и чесно казано халогенките светят на 2 метра пред колата и са по-скоро да те виждат насрещните /колкото по-ниско, толкова разсеяна мъгла/, защото ако ми се наложи да карам само на халогенки, олелеле...
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Колега, по-добре си сложи прожекторни и ще се родиш. На тях пак си им сложи ксенон на късите ако ти дерт. Аз съм с прожекторни на късите на моята Мареа - перфектите фаровеа за мъгла. Като включа допълните фарове за мъгла и пред мен започва да се появява бозата. Тях ги ползвам само вечер в дъждовно време.Не разбрах за каква кола става въпрос, а за да може поне ти да ме разбереш - качвам снимка на моя фар :
                Прикачени файлове
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Чл. 102. (1) На осветен участък от пътя задължително се включват къси светлини. (2) Фаровете за мъгла се използват само при мъгла, дъжд или снеговалеж едновременно с включени габаритни светлини. Ако моторното превозно средство няма фарове за мъгла, движението се извършва на къси светлини.
                  Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                  Коментар


                    #10
                    danzel-jtd написа:
                    Чл. 102. (1) На осветен участък от пътя задължително се включват къси светлини. (2) Фаровете за мъгла се използват само при мъгла, дъжд или снеговалеж едновременно с включени габаритни светлини. Ако моторното превозно средство няма фарове за мъгла, движението се извършва на къси светлини.
                    От къде го изрови тоя закон бе, аз знам че никога допълните фарове за мъгла не се използват самостоятелно ?
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      pakumba написа:
                      тотално са ти объркани представите за халогените. Идеята на халогена е да свети разсейващо, а не насочено като фара. Не ми се обяснява защо, но е така. Освен това най-пробивната свелина в мъгла е жълтата. Ксенон на халогените няма да ти подобри грам видимостта в мъгла, а и чесно казано халогенките светят на 2 метра пред колата и са по-скоро да те виждат насрещните /колкото по-ниско, толкова разсеяна мъгла/, защото ако ми се наложи да карам само на халогенки, олелеле...
                      Има модели които са с лупи на фаровете за мъгла.За сега се сещам за Опел омега беше си с лупи на Хела заводски.Другото е БМВ.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Айде смъкни ги тези варове на БМВ-то толкова ниско, колкото са на Мареа-та халогените и нищо няма да ти светят. С мойте и на дълги се вижда в мъгла, ако не е прекалено гъста, защото са с насочена светлина и нямат релефни шарки по стъклата. Все пак си има и минималана височина над пътя, на която е добре да са монтирани за да светят така че да виждаш надалече. Като ги забодеш много ниско ще ти осветяват платното до втората бабуна и от там нататък - сянка.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Dido_Lyubenov написа:
                          Колега, по-добре си сложи прожекторни и ще се родиш. На тях пак си им сложи ксенон на късите ако ти дерт. Аз съм с прожекторни на късите на моята Мареа - перфектите фаровеа за мъгла. Като включа допълните фарове за мъгла и пред мен започва да се появява бозата. Тях ги ползвам само вечер в дъждовно време.Не разбрах за каква кола става въпрос, а за да може поне ти да ме разбереш - качвам снимка на моя фар :
                          Става въпрос за ланчата от подписа. Разбрах те за какво говориш - това ми е другият вариант. Сега с фаровете за мъгла на бронята виждам доста по-добре, отколкото с късите включени (при гъста мъгла говорим). Обаче не е достатъчно. А в сезона на мъглите доста често ми се налага да карам през най-гъстите такива, които има в околностите на София (летището/казичене и банкя) Няма ли добре видима маркировка на пътя тогава - улетел съм в банкета или насрещното
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #14
                            Ами сложи такива фарове като моите - хем ще виждаш много добре, хем и визуален туниг ще направиш
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              За такива фарове като твоите единственият ми вариант е ксенон с прожектор, и пак говорим за гаражна изработка (изрязване на рефлектора и слагане на прожектора в него). Просто няма правени никакви къстъм изпълнения за делта.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X