Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съобщение BRKE.LAMP FAILURE - Стило JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Същият проблем и при мен от есента на миналата година.Забелязвам обаче, че грешката се изписва изключително при влажно време.В жегите тези дни нямаше проблем, но вчера след дъжда отново показа грешката.Днес пак няма нищо и така...
    STILO 115 MULTIWAGON 2003

    Коментар


      #32
      [quote="dqvola6669"]здравейте колеги колата ми изписва този надпис на бордовия компютър и свети оранжевия триъгълник с удивителен знак вътре колата е фиат стило jtd. Да не би да ти е изгоряла лампата за износеност на предните накладки.Датчика се намира в предна лява/вътрешна накладка.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #33
        Масата на стоповете.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #34
          Банков, лесно ли се намира? На кой пин е кажи поне, ако знаеш?Аз доколкото гледах в калниците само оранжави жици видях за възглавниците.Въпреки, че в момента не се обажда грешката съм решил в неделя на срещата да разглобявам и колегите да дават акъл. Заповядай и ти.
          Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
          Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
          Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

          Коментар


            #35
            Добре, ще се чувствам поканен на срещата Погледни по добре ще я видиш на купето
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #36
              lhristov написа:
              Банков, лесно ли се намира? На кой пин е кажи поне, ако знаеш?Аз доколкото гледах в калниците само оранжави жици видях за възглавниците.Въпреки, че в момента не се обажда грешката съм решил в неделя на срещата да разглобявам и колегите да дават акъл. Заповядай и ти.
              черна сваляш стопа и ще я видиш на буксата на стопа ама си мисля че не е от нея
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #37
                Все от нещо е.Ще гледаме заедно.Нямам развитие по темата, по-скоро оплакване.Тази сутрин карах съпругата на работа. Запалих, всичко OK. Оставих съпругата на Метро, и понеже беше безбожно рано в събота сутрин, реших да поразгледам Фиатките на Горубляне. Нищо интересно. Тръгвам да се прибирам и познайте - грешката се появи. Угасих, давах на контакт 3-4 пъти, дава грешката. За вълшебните думички по адрес на мамата е ясно, няма да ги повтарям. Щото съм културен. Мръднах малко по-надолу в началото на Брюксел има автомивка - минутка и измих Фиатката. Качвам се да се прибирам и НЯМА грешка, всичко OK.А кажете сега, от влагата ли е, от какво е? Или трябва да я мия всеки път, когато се появи грешката...Или просто Стилото си е своенравно и НЕ логично.Не ми пречи да карам така, ма ме дразни. Много. Най-вече, щото не знам от какво е.А едва ли е от износени накладки. Там съобщението е съвсем друго. В сръбският форум говорят за датчик за налягането на маслото. Ма това на JTD мотора. Аз мисля, нямам такъв датчик.И те така. Но ще я намерим де. Оптимист съм. С общи усилия.
                Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                Коментар


                  #38
                  Съобщение BRKE.LAMP FAILURE - Стило JTD

                  Има ли развитие по тая тема?
                  STILO 1,9JTD

                  Коментар


                    #39
                    Този проблем наистина е много досаден. На баща ми на колата постоянно излиза. Какво съм направил до момента-сменени крушки, почистени букси, не че им имаше нещо, пусната допълнителна маса директно на пистата и пак си святка като невидяла. Ще сменя стоп машинката с моята да видим дали ще има промяна ама надали. Някой не откри ли къде е разковничето?
                    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                    Коментар


                      #40
                      kimirai написа:
                      Какво съм направил до момента-сменени крушки, почистени букси, не че им имаше нещо, пусната допълнителна маса директно на пистата и пак си святка като невидяла. Ще сменя стоп машинката с моята да видим дали ще има промяна ама надали. Някой не откри ли къде е разковничето?
                      В един сръбски форум http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/...mp-fail/page-7 пише, че грешката не е в електрически крушки, сензори и подобни , а във връзката на компютъра с таблото или лошо качество на дънната платка и утечка в нея.
                      STILO 1,9JTD

                      Коментар


                        #41
                        В някакъв румънски форум ставаше въпрос, че проблема е в самото табло и с измиване на платката се оправял, но не съм го пробвал лично.

                        Коментар


                          #42
                          Имах същия проблем. Свалих машинката на спирачката отворих я почистих контактните пъпки и вече година без грешка!
                          Powered by Emzo

                          Коментар


                            #43
                            evgeni85 написа:
                            Имах същия проблем. Свалих машинката на спирачката отворих я почистих контактните пъпки и вече година без грешка!
                            Сменях я с моята, която не дава грешка и пск същста работа. Проблема е на баща ми на стилото.
                            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                            Коментар

                            Working...
                            X