Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.9 jtd акумулатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.9 jtd акумулатор

    Здравейте, имам стило 1.9 115 к.с и акумулатора с който го купих е 45 ампер часа. До момента не съм имал проблеми с паленето. Та въпроса ми е добре ли е да ползвам толкова малък акумулатор? Има ли някакъв проблем за колата (натоварва ли се нещо). И какъв е акумулатора по каталозите(колко ампера) На самата конзола където се поставя акумулатора пише 60А. С такъв ли трябва да я карам?
    Stilo 1.9jtd
    Bravo 1.9TD

    #2
    Минимум 60Ah 540A DIN но по възможност 63Аh 610A DIN.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      72-75Аhс повечко стартов ток.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Re: Фиат Стило 1.9 jtd акумулатор

        patrik212 написа:
        Здравейте, имам стило 1.9 115 к.с и акумулатора с който го купих е 45 ампер часа. До момента не съм имал проблеми с паленето. Та въпроса ми е добре ли е да ползвам толкова малък акумулатор? Има ли някакъв проблем за колата (натоварва ли се нещо). И какъв е акумулатора по каталозите(колко ампера) На самата конзола където се поставя акумулатора пише 60А. С такъв ли трябва да я карам?
        Нищо не натоварваш с по- малък капацитет на акумулатора, освен себе си с мисълта, утре като падне температурата на -15 градуса , дали ще запали. Ако караш продъжително време на фарове, пуснати чистачки, парно и други бъзикни на ток, рискуваш по-лесно да разредиш акумулаора в движение. Понякога се налага в лошо време да се използват много консуматори на ток едновременно и тогава се разчита на акумулатора да компенсира, защото се случва да прехвърлят мощноста каято динамото може да осигури.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Само за протокола с Бравото ми 1.9 ТД 75 кс изкарах цяла зима с такъв акумулатор и никога не е имало проблеми с паленето! Но за стилото ще си взема че ми изглежда доста капризно
          Stilo 1.9jtd
          Bravo 1.9TD

          Коментар


            #6
            Дадох ти минимума като изискване а колегата @emzo ти е дал това което е необходимо, т.е. колкото повече толкова повече .
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар

            Working...
            X