Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сриване на Акумулатор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сриване на Акумулатор?

    Акумулатора е нов на около 3-4 месеца и един път падна и оттогава постоянно,динамото зарежда,не се кара много много редовно.Та така от какво може да е? някакъв проблем в електрониката ли не знам Кажете моля
    http://alex-pishaka.alle.bg/

    #2
    Консумация????Замервал ли си я???Аудиото каква марка е?????
    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

    Коментар


      #3
      galinchooo написа:
      Консумация????Замервал ли си я???Аудиото каква марка е?????
      Проверяваха го казаха че всичко е наред в колата има усилвател тонколони ама тях ги откачих не съм я оставял на аларма и днеска гледам пак паднал
      http://alex-pishaka.alle.bg/

      Коментар


        #4
        Незнам колко е в ред ама ме интересуваше най вече касетофона каква марка е.И какво значи наред.Казаха ли ти колко ти е консумацията.Ако е 20мА до 30мА всичко е наред(по уред настроен да мери на 10А показания 0.02А-следователно макс 0.03А)то причината ти е в акумулатора и ако е гаранционен трябва да отидеш там от където си го купил.И обратно.Ако консумацията ти е над 40мА(по уред настроен да мери на 10А показание над 0.04А)то имаш някъде утечка.Наи чести причини за утечка; Аудиокасетофони(ЦД-та) от марките САНГ,НЕО,ЕЛИТ,КРАУН и др.така наречените кучи марки с консумация от 120мА до 200мА.Електрониката на плафона(ако е с закъснение)случвало ми се е на пунто мк2.Или пробили диоди на динамото.Така че измери си консумацията и всичко ще ти стане ясно.А по въпроса че акумулатора ти е нов,това нищо не значи.Идвали са ми с акумулатори БОШ,СТАРТ,ЕКСАИД на по 8-10 месеца с окотени клетки вече.Всичко е ментак,особено българските.
        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

        Коментар


          #5
          Минимум 10-15км. за да компенсира разхода за едно палене/дизел/.
          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

          Коментар


            #6
            galinchooo написа:
            Незнам колко е в ред ама ме интересуваше най вече касетофона каква марка е.И какво значи наред.Казаха ли ти колко ти е консумацията.Ако е 20мА до 30мА всичко е наред(по уред настроен да мери на 10А показания 0.02А-следователно макс 0.03А)то причината ти е в акумулатора и ако е гаранционен трябва да отидеш там от където си го купил.И обратно.Ако консумацията ти е над 40мА(по уред настроен да мери на 10А показание над 0.04А)то имаш някъде утечка.Наи чести причини за утечка; Аудиокасетофони(ЦД-та) от марките САНГ,НЕО,ЕЛИТ,КРАУН и др.така наречените кучи марки с консумация от 120мА до 200мА.Електрониката на плафона(ако е с закъснение)случвало ми се е на пунто мк2.Или пробили диоди на динамото.Така че измери си консумацията и всичко ще ти стане ясно.А по въпроса че акумулатора ти е нов,това нищо не значи.Идвали са ми с акумулатори БОШ,СТАРТ,ЕКСАИД на по 8-10 месеца с окотени клетки вече.Всичко е ментак,особено българските.
            Pioneer DEH-6300SD е сидито,плафона не е с закъснение акуломатора е Ексаит
            http://alex-pishaka.alle.bg/

            Коментар


              #7
              Перфектен си.Сега най-важното е да си измериш консумацията и да я съпоставиш с това,което съм ти написал по горе.. :D успех
              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

              Коментар

              Working...
              X