Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с OBDII кабел - Решен!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с OBDII кабел - Решен!

    Колеги,днес се сдобих с кабели за диагностика обд 2 и преходник 3 пинов.Изтеглих си ФЕС на yani ,настройх ком порта и латенсито е на 1.Влизам в колата с лаптопа запалих я че беше студено,връзвам кабелите но не се конектва.Някой били ми казал как става всичко щото явно нещо неправя както трябва Модерирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    Bravo 2.0 Multijet 165 2009

    #2
    прави се на контакт, и виж дали ти подържа програмата еку-то на мотора

    Коментар


      #3
      е то дали е запалена или на контакт,каква е разликата?Програмата е FiatECUscan (модифицираната версия от колеката yani) и мисля че браво 1.9jtд 99’ се поддържа
      Bravo 2.0 Multijet 165 2009

      Коментар


        #4
        danzel-jtd написа:
        е то дали е запалена или на контакт,каква е разликата?Програмата е FiatECUscan (модифицираната версия от колеката yani) и мисля че браво 1.9jtд 99’ се поддържа
        коя версия използва за драиварите ? предпоалгам си си взел комплекта VAG-COM и са ти дали диск с драивари ако инсталираш драивата от диска няма да стане.. има друг драивер за да тръгне питай колегата Emzo
        Fabbrica Italiana Automobili Torino
        F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
        F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
        F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

        Коментар


          #5
          От диска нищо несъм инсталирал.Като сложих кабела в USB-то и компа сам си намери драйвери ......може би ще трябват други така ли?
          Bravo 2.0 Multijet 165 2009

          Коментар


            #6
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44072 - тая тема трябва да стане важна и тук, в този раздел, че ми писна на л.с. да повтарям едно и също ....Щом Win си е сложил драйверите сам, значи ползваш Windows7.Да, слага драйвери, но не съм пробвал с тях, аз си инсталирам последните от сайта на FTDI.Прочети линка.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              С xp съм.А този линк го гледам вече втори ден и само свалям некви файлове и незнам как да ги инсталирам...само ми отваря некви pдf файлове.. :XXXX
              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

              Коментар


                #8
                Стига бе, елементарно е Разкачаш кабела, да не е свързан към лаптопа, сваляш това:http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/...талираш го, чак след това включваш кабела, гледаш кой СОМ порт заема и настройваш, както е показано.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Благодарение на този линк,ми се инсталира може би правилния драйвер за кабела,което значи че вече всичко е готово.
                  Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                  Коментар


                    #10
                    И още 1 въпрос. Към преходника има 2 малки кабела (май са + и - ) Кога се закача този + към акумулатора; когато е закачен кабела в буксата при бомбето на двигателя ли
                    Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44072 - тая тема трябва да стане важна и тук, в този раздел, че ми писна на л.с. да повтарям едно и също ...
                      Темата е добавена в списъка с важни теми.

                      Коментар


                        #12
                        Остава и ефект да има
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Е пичове,пак нестана.драйвера от линка се инсталира и с надеждата да се свържа вдигнах капака,вързах + и буксата но пак не ми се конектна! Кво остава да направя,СОМ порта е 3 и в екускана и там е 3. Латенсито е 1.Кво може да е проблем.
                          Прикачени файлове
                          Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                          Коментар


                            #14
                            danzel-jtd написа:
                            е то дали е запалена или на контакт,каква е разликата?Програмата е FiatECUscan (модифицираната версия от колеката yani) и мисля че браво 1.9jtд 99’ се поддържа
                            Може ли линкче за тази версия
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар


                              #15
                              http://www.fiatecuscan.net/
                              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                              Коментар

                              Working...
                              X