Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разяснение за данни от диагностика Мареа PLS!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разяснение за данни от диагностика Мареа PLS!

    Здравейте,днес имах малко свободно време и викам, що ли да не си резетна самоадаптацията е така преди зиния сезон, тамън са сменили и лятната със зимна газ по бензиностанциите. Речено сторено.Ама нещо какво се заиграх и си поразгледах данните от диагностиката, е така за спорта и се натъкнах на нещо необичайно и ви моля за разяснение. Уж гледах по нета ама не успях да намеря нищо.Страва въпрос за стойностите на Timing Value. На снимките по долу със заграденото. Desired Timing Value се промена ОК, но другата си стои на "0.0" при загрял и незагрял двигател както и не се влияе и от натискането на педала на газта, а Desired се променя. Чудя се дал и кой датчик е заминал. Данните са след резетната самоадаптация и само каране на бензин около 15км градско.п.с.а и по този повод се подсетих, (в последната снимка на последна позиция) ми прави впечатление, че стойноста на Cyl.1 signal понякога стои на Phaze incorrect (понякода!!!). Подозирам, че е свързано със самоадаптация, но все се каня да попитам и забравям, та ако може и по това да кажете две думи. Ако е адаптацията значи проблема е ясен, да не е само нещо други, че не ми се ровичка по колата в тоя студ Благодаря предварително!!!
    Прикачени файлове
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Хайде, явно се е видяло, че ще трябва да дам някой лев за да ми помогне някой с диагностиката Не знам, 5-10 кинта като за начало. Че по 30 са диагностиките по сервизите аз съм се ориентирал към фазовия сензор на разпределитения вал, но съм в сериозни съмнения, би трябвало да свети лампата за инжекциона ако е дал фира...или поне така си мисля. Да беше стара кола да кача че делкото праи мизерии или някъде изпуска вакуум, ама на тия електроники не знам коя отговаря за това.p.s.може пък и да не е това, инче май няма да иска да запали. или това пък беше за този на коляновия вал?
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      А колега откъде го намери този регистриран фиат еку скан?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар

      Working...
      X