Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За какво служи фасунката ,която стои пред крушката във фара.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За какво служи фасунката ,която стои пред крушката във фара.

    Карам Стило и на късите светлини имам фасунка(не знам точно дали се казва така) ,която стои пред халогена и го покрива до известна степен. Интересно ми е каква е нейната функция и дали при монтаж на ксенон ще играе благоприятна роля в това да не заслепявам другите водачи при добре регулиран фар? По повод ксенона имали заводски излязло Стило с ксенон и рефлектора му различава ли се по нещо от този ,който е с халогени?
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    #2
    Това пред крушката не е фасунга, а един вид рефлекторче, което не позволява светлината от реотанчето на крушката да свети директно напред и да пречи на другите водачи. За ксенон на тези фарове не си и помисляй по две причини:1. На стъклото на фара има релефни шарки които разпръскват светлината по определен начин и е прдвидено да се използва с халогенни крушка. Ако сложиш ксенон, тази разпръсната от стъклото светлина ще вади очите на тези които идват срещу теб, а в мъгла ще ти намалява видимоста още повече. 2. Започва акция на КАТ за такива модификации по фарове и т.н.т. , ще си изпросиш акт и наново пускане на автомобила в движение и едни похарчени при за ксенон, който ще си гледаш във витрината на кухненския шкаф. Ако държиш на ксенон, си купи кристални фарове с лупи, но са доста пари - към 600 лв бройката, те са подходящи за ксенон. Има специално за Стило.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Стъклото на Стилото е кристално ,а ако купувам ксенон ще си взема Н7R крушки ,които са специално за рефлекторен фар.
      FIAT STILO 1.9JTD 2002

      Коментар


        #4
        На либрата оригиналният ксенон е на релефно стъкло.

        Коментар


          #5
          chaveto написа:
          На либрата оригиналният ксенон е на релефно стъкло.
          Със сигурност не като релефа за халоген
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар

          Working...
          X