Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

стартер на браво 1.9 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    стартер на браво 1.9 jtd

    колеги имам много странен проблем.стартера върти много бавно докато запали.подгревните ми свещи работят както и релето,маслото е сменяно.ето зашо реших да сменя четки и втулки.смених ги но ефект никакъв .стартера е бош(много труден за ремонт за разлика от марелито) акумулатора е ексайд мисля 62ач и пусков ток около500а.покаталог и дават мисля 60ач и 380ст. ток.акумулатора си е зареден,непада като стои и мусвети зелената лампа.итака докато една сутрин едвам въртеше и не моъа да запали . искам да кажа че даже двигатела да етопъл стартера върти доста по бавно отколкото трябва.за това искам да питам първо-може ли стартера да има проблем с намотките или нещо такова (аз не забелязах) и второ може ли другият вид стартери за този мотор (марели)да въртят по-бързо .има ли разлика във въртенето -с и без редуктор,защато от магазина ми казаха че има 3 варианта -1бош и 2 марели - с и без редуктор

    #2
    Акумулатора е предостатъчен като сила, ама все пак пробвай с друг, над 70Ah примерно. Освен това провери клемите, ако са нагорели, почисти ги хубаво. Казваш че не пада, а мерил ли си напрежението на работещ двигател? Освен това, като запали колата, нормално ли работи, оборотите как са, да не би да се мъчи нещо, ремъци?
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      акумулатора показва малко над 13в и свети зелено.клеймите са идеално чисти.

      Коментар


        #4
        А трябва да показва 13,9 - 14,2 волта при работещ двигател!

        Коментар


          #5
          Ми при мен това става като не ми достига зареждането, в смисъл над 14 зареждане работи нормално, но тъй като смених 4 пъти динамо. При около 14,2-14,5 зареждане нормално работи всичко, въпреки че от около месец пък ми светна и акумулатора и то след сменен ремък ... та не знам може ли зареждането да те бърка
          Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с. 1999 г.
          From the EAST to the WEST the FIAT is THE BEST!!!
          Skoda Octavia Style/Vision 2.0 TDI-CR, 110kW, 150 hs, DSG, 2016

          Коментар


            #6
            ако показва 13 волта е малко, минимума е 13.6 трябва да показва без никакви консуматори. като пуснеш фарове вентилатор и музика примерно да не пада под 13.2, не ти е проблема в зареждането, казваш че като е загряла върти по трудно така ли е ? ако е така провери ето този датчик дали работи коректно МОДЕРИРАНО. Линк към търговски сайт.Модераторски екип на fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              13,2 показва на не работещ двигател. на работещ- 14.1в.искам да кажа че карах 450км и отново същото бавно въртене

              Коментар

              Working...
              X