Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

светеща лампа на акумулатор - пунот 2002 година

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    светеща лампа на акумулатор - пунот 2002 година

    имам пуното от една седмица пунотот е 1,2 16в спортинг 2002 годинавчера след като заваля минах през няколко локви няколко минути след това светна лампата на акумулатора помислих си ,че се е намокрил ремака и преплъзва но се оказа ,че не е мокароставих я пред вкъщи и след 1 час я запалих пак но продължаваше да свети лампата подадох газ до 5000 оборота и огаснаднес тръгнах към софия от кюстендил и когато пуснах фаровете , парното и музиката пак светна ако оборотите са над 3000-3200 огасва когато свети лапата замерих дали зарежда и показа 12,00-12,5 волта предполагам че са четки или нещо друго по алтернаторано кагато свети не работи елетрическата реиката което не ме притеснява докато я откарам до маистора но освен електрическата реика има ли нещо друго което не работи и по точно перката на радиатора и трудно ли се сваля алтернатора мотора е 1,2 16вблагодаря предварително за отговорите

    #2
    Алтернатора се сваля наи лесно отдолу(ако си с Климатик,и не ти се сваля компресора и да губиш фреона) държи се с три болта като легнеш под колата двата се виждат а другия чрез напипване и гедоре се намира над алтернатора точно под Компресора отвиеш ли тези три болта той пада (при мен малко трудно излезе надолу ама излезе) аз съм с 1,2 8V и предполагам че захвата е подобен или същия
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      проблема е решен- оказа се диодна плочка

      Коментар

      Working...
      X