Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СТИЛО - БЕЗЖИЧЕН КРУИЗ КОНТРОЛ С ДИСТАНЦИОННО.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Напротив, темата много ми харесва, но ако трябва да си го направя - ще потърся другата, ще си направя управлението за темпомата. Дотук - добре, но след това като искам да си направя дистанционното - стигам до задънена улица и до телефона на определен майстор по електроника. За мен това е по-скоро реклама, затова изтрих координатите. Сега остава някой доброволец да го направи и да обясни как става, или да го пази в тайна и да изкарва пари от това. А във форума целим да си помагаме и да не даваме пари за нещо, което можем да си направим сами. Може да кажеш на твоя човек да обясни всичко подробно, а в бизнес-раздела все пак да си пусне една тема че го прави, за тези които не могат/не искат. И аз правя много неща за по 60 лева, но всичко което правя - съм го обяснил подробно и със снимки във форума, и всеки може да си го направи, а не да дава пари. Надявам се да не ме разбираш погрешно.

    Коментар


      #17
      Ще се постарая да направя нещата,както предлагаш. Ще отнеме малко време.
      STILO JTD 1.9- 115 BLACK

      Коментар


        #18
        Ето как превърнахме копчетата в дистанционно. Описанията са от мен, схемата от Даро.Преди това прочетете тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=62973 . Благодарности на Емзо и целия екип,без тях проекта нямаше да се осъществи.И така,копуваме две платки с по две релета всяка,към тях получаваме две дистанционни.Платките се ползват при алармите за автомобили. Програмират ни ги на място,дават ни ги свързани помежду си, с изведени 12 волта.С два от бутоните на дистанционното управляваме едната платка,с другите два бутона ,другата платка. За нас остава да изведем релетата на лустер клема, или на кабели-в нашия случай на лустер клема. Събираме двете платки една за друга, така се улеснява монтажа в колата. Двете платки могат да се монтират направо в кутията на акомулатора,така няма нужда от кабели ,които да отиват в купето ,освен един за 12 волта,т.е. пин а5 от кафявия конектор. Между пин а5 от кафявия конектор и пин а2 от черния конектор правим мост, заради 12 волта. Описанието не е професионално,от тоци не разбирам,ако имате въпроси ,ще опитам да отговоря. Ето молко снимки. Мога само да кажа ,че инвестицията и отделеното време си заслужават. Благодарности на Даро, за ,, безжичната,, идея и реализация.
        Прикачени файлове
        STILO JTD 1.9- 115 BLACK

        Коментар

        Working...
        X