Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

H1 LED крушки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    H1 LED крушки

    Здравейте,Въпросчето ми е следното:Някой знаели откаде в България може да се купи ето това: http://www.dealextreme.com/p/h1-5w-6...r-dc-12v-58908 ?Благодаря ви предварително!
    Fiat Marea 1.9 JTD

    #2
    Колега аз съм ги виждал в един магазин в софия имат и интернет сайт доколкото знам за онлайн пазаруване. Мога да намеря сайта и да ти пратя линк, но продавача ми каза че крушките не струват, защото светлината идва от много източници на голяма площ и рефлектора или лупата с каквото там си на фаровете, не я фокусира правилно а дори я разсейва и за осветяване нощем каза просто да забравя. според него единственото им предимство е че са с много дълъг живот и много икономични и ако искам мога да жертвам късите или дългите си светлини за да карам на диоди през деня зимата когато е задължително. Продавача ме разубеди много бързо да си слагам такива крушки и затова минах на ксенон и ми е добре.Поздрави!

    Коментар


      #3
      http://www.bktuning.net/bulbs.html това е линка към магазина крушките не са точно като твоите които искаш, тези тук са с по малко диоди доколкото се вижда на снимката, но мисля че ефекта няма да е по-раличен от описания в предходния пост.Успех!

      Коментар


        #4
        Имаше някъде из форума обява ! Обаче не както каза колегата не струват по добре едни филипсчета или китайски ксенон за същите пари

        Коментар


          #5
          Re: H1 LED крушки

          a4kata71 написа:
          Здравейте,Въпросчето ми е следното:Някой знаели откаде в България може да се купи ето това: http://www.dealextreme.com/p/h1-5w-6...r-dc-12v-58908 ?Благодаря ви предварително!
          С тия 460 лумена можеш успешно да си осветяваш жабката, задните плафони, багажника... но нищо повече! Трябват ти най-малко 4 такива, за да се доближиш до светенето на обикновена 55 ватова лампа Нарва или Филипс, или Осрам. Слушай durex_a какво ти говори, за тези пари.Ред.: Те даже ги дават за мъгла... С тоя цвят 6500 К са само за мъгла. Абе уникални китайци, шапка им свалям. Ако са им боцнали и един "Conformité Européenne"....

          Коментар


            #6
            Re: H1 LED крушки

            Благодаря ви!Разубедихте ме. Ще се взема ксенон и за дългите.
            Fiat Marea 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Re: H1 LED крушки

              Я пак си помисли за дългите или за късите. Защото май не си на ясно вообще с тая система. Какво желаеш да нямаш дълги светлини 5-10 секунди че даже и повече и то точно когато ти трябват след някое разминаване.
              BRAVA 1.4 12v - 1998г.


              http://vbox7.com/play:124bedab

              Коментар


                #8
                Re: H1 LED крушки

                lov написа:
                Я пак си помисли за дългите или за късите. Защото май не си на ясно вообще с тая система. Какво желаеш да нямаш дълги светлини 5-10 секунди че даже и повече и то точно когато ти трябват след някое разминаване.
                Аз на късите съм с ксенон , и почти не ползвам дълги , но понякога превключвам и светва едно жълто /малко гадничко ,който е с ксенон знае как е/Та затова се бях навил за LED крушки.Поздрави!
                Fiat Marea 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  недей за дългите ще береш ядове. При ксенона стартера отначало пуска около 23 - 25 000 волта ток след което при стартиране на крушката спада много мисля до около 80 волта. При всяко включване на дълги ще подаваш високо нпрежение към крушката което ще и скъси живота много, така също и на самия стартер /баласта/. да не говорим че автоматично поради същите причини забравяш за светкавицата защото за едното примигване крушката няма време да загрее. Според мен си сложи едни хубави халогенни крушки и това е, или Osram Nightbraker или на Bosch +70% светлина.Поздрави!

                  Коментар


                    #10
                    Ми той и сега като ползва "светкавицата" тормози ксенона на късите.При светкавица светят къси+дълги при него.Също при преминаване от къси на дълги и обратно пак тормози ксенона на късите.Има цяла тема за това.Може да си сложи халогенни крушки на дългите който светят по- към бялото,нещо Филипс,Озрам,ала бала.

                    Коментар


                      #11
                      janyboy написа:
                      Ми той и сега като ползва "светкавицата" тормози ксенона на късите.При светкавица светят къси+дълги при него.Също при преминаване от къси на дълги и обратно пак тормози ксенона на късите.Има цяла тема за това.Може да си сложи халогенни крушки на дългите който светят по- към бялото,нещо Филипс,Озрам,ала бала.
                      Това съвсем не е вярно!Направил съм подобрения по инсталацията описани в една тема /мисля че беше на "ogi" , но може и да греша/При светкавица светят само дълги!
                      Fiat Marea 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Това си е съвсем вярно за ориганалната инсталация.Фактът че ти вече си преработил схемата е отделен въпрос Все пак не съм екстрасенс да знам какво си правил по колата и какво не.Говоря за общия случай.

                        Коментар


                          #13
                          janyboy написа:
                          Това си е съвсем вярно за ориганалната инсталация.Фактът че ти вече си преработил схемата е отделен въпрос Все пак не съм екстрасенс да знам какво си правил по колата и какво не.Говоря за общия случай.
                          Прав си колега!Извинявам се!
                          Fiat Marea 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            И въпреки всичко не смяташ ли че ще пречиш заслепявайки насреща движещите се с този ксенон на дългите, докато успееш да реагираш и преминеш на къси? Вярно че ще се ползва рядко и точно поради този факт смятам че е по-удачно поставянето на висок клас халогенни крушки.
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #15
                              batproho написа:
                              И въпреки всичко не смяташ ли че ще пречиш заслепявайки насреща движещите се с този ксенон на дългите, докато успееш да реагираш и преминеш на къси? Вярно че ще се ползва рядко и точно поради този факт смятам че е по-удачно поставянето на висок клас халогенни крушки.
                              Колега въпроса е доста сложен - с едини халогенни крушки висок клас дали няма да ги заслепявам Всичко е до култура и навици.Доста може да се поспори "ксенон или халогенки /пък било то висок клас /"Като заключение ще се търси някакъв вариянт за LED светлини.А направо се бях отказал!
                              Fiat Marea 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X