Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пукане от касетофона при гасене - съвети PLS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пукане от касетофона при гасене - съвети PLS

    Здравейте,питам се дали ще може някой от колегите електричари или любители в областа да ми помогнат с едно проблемче. А то е, че си монторах усилвател на фабричния касетофон (модел AD-182H2) и като загася касетофона се чува едно сравнително силно изпукване от колоните. Ще изпреваря малко изникналите въпроси и ще кажа, че проблемът е от касетофона а не от усилвателя...проверил съм го. Когато колоните бяха вързани директно на касетофона не се чуваше такъв пукот а сега през чинчовете се чува.И малко повече детайли ако са от значение. Пукането се появява 1 секунда след като съм натиснал копчето за изключване и точно в този момент се гаси и осветлението на дисплея.Дали има начин да се коригира това? Накаъв прекъзвач на чинчовете преди да загаси касетофона или някакво съпротивление което да вържа за да може насъбралото се някъде напрежение да се разреди по бавно и да няма пукот. За второто гадая...Ще съм благодарен за всякакви предложения!п.с.за колегите с предложения за смяна на касетофона с друга маркова техника: "не не искам да си сменям касетофона с нов ". и "Да доста задоволително се чува звука, особено ако съм го пуснал от iPod или друг качествен MP3 плеър"
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Има вероятност да се губи маса на RCA(чинч кабела) свързващ радиото и усилвателя ти.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Провери си кабелите между касетофона и усилвателя.(най-вече буксата на усилвателя) Ако размърдаш кабелите по компютъра за звука ще чуеш същото пукане предполагам, заради лош контакт на буксите. Поздрави!
      Lancia Lybra '00 1.8 140hp

      Видеорегистратори

      Коментар


        #4
        Не го разбрах това по какъв компютър трябва да се чуе пукане, но пробвах със всички букси и при размърдване нито прекъсва звука нито припуква каквото и да било. Пробвах усилвателя да го вържа и на предните изходи от касетофона, че до сега беше на задните и пак същото. а за маса не знам дали се губи...по точно не съм сигурен как да пробвам но като усиля касетофона до край без подаден сигнал няма никакви шумове по което съдя че добре са екранирани кабелите, а без маса няма да се получи екранирането, нали така? давайте други предложения или съвети коа нещо не съм разбрал по горните постове
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          Не е задължително да е липса на маса на самия RCA може да се губи на самия изхода на пред-усилвателя на самото радио (често срещан проблем при Pioneer примерно).
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            виж за това не съм се сещал да проверявам. Иначе прехода е ето такъв: http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0% BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D1%83%D0%B A%D1%81%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4 +4+RCA(Ако се сметне за реклама мола да го изтриете.)Добре изглеждаше да е направен със сравнително читави кабели. Утре на светло ще пробвам и това да премеря масата на чинчовете от към касетофона. Мислех че слабата ми брънка е разклонителя, че от касетофона съм пуснал само 1 чинч а усилвателя е 4 канален. но се оказа че и без него пак се държи по същия начин.вече като последен вариант бих пробвал с друго СД което има изходи но предполагам там ще е ОК работата.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              Проблемът е оправен. Малко балъшки, но изненадващо за мен без да афектира звука по какъвто и да е начин. Та решението: две релета за предпочитане екранирани, които да прекъсват + жилото на чинчовете. Оказа се, че когато изключа касетофона той моментално прекъсва захранването към усилвателя а не с 1 секунда забавяне както се чува пукането. И така от същото място командвам и релетата. Та ефекта е че като изключа касетофона той изключва усилватела преди да дойде това пукане. Както писах по-горе очаквах да има смъщения и какво ли не поради тази нтервенция (както се досещате не съм връзвал релетата с коаксиален кабел, и това ще стане но по натам когато намеря качествен и тънък с хубава оплетка.) но няма. всичко си е нормално. единственото което трябва да коригирам е самите кабели и да изпълня схемата малко по прегледно и подредено, че сега вместо 1 чинч с един разклонител имам още една камара кабели около усилвателя и не ме кефи така.Благодаря за съветите, иначе това с масата на касетофона не успях да го пробвам дали губи от предусилвателите към чинчовете. Не успях да намеря масата по схемата на касетофона. Ако на няой му се обяснава нека сподели и ще пробвам и това. Благодаря още веднъж.
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                Ей тук дискотирахме и колегата Оги мисля обясни къде е масата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...486&highlight= , по проблема ти иначе и на мен ми се появи 1-ят път това пукане, когато ги вързах пробно със вградения +12 във чинчовече, тоя за включването на усилвателя, ама вече като прокарвах кабелите ми препоръчаха да пусна отделен такъв и след това не ми е пукало нищо , незнам при мен може да е било от кофти кабел или нз, аз дори и тогава не обърнах мн внимание.
                Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                Коментар


                  #9
                  мерси колега аз знам къде е минуса на кабелите не знам от къде да го проверя вътре на схемата на касетофона иначе чинчовете съм сигурен че са ОК. Connection си взех за всеки случй А и аз съм чувал, че е добре да се пуска отделен кабел за remote, но никои до сега не е дал правдоподобно обяснение защо и по тази причина си взех чинч с комбиниран +12 за remote-то. На старата кола беше също така и проблем не съм имал. Като се понакефа на музиката ще си играя по-натам да търся проблема, но за сега е ОК но продължавам да събирам мнения де Благодаря още веднъж !
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар

                  Working...
                  X