Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слаби фарове на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слаби фарове на Пунто

    Здравейте колеги. Не знам тук ли е правилно да си пусна темата,но ще се пробвам. Карам фиат пунто 95г. и сам отчаян,защото късите ми крушки са Ужасно слаби и нищо не виждам пред себеси когато софирам. Голямо мъчение е тъй като светлината не само е слаба но и не осветява качествено в страни от платното. Когато пък вали просто ми се убива желанието да шофирам .... Молбата ми към вас е да ми препоръчате хубави и качествени крушки за къси светлини с които като карам вечер да не се притеснявам повече!!!Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    кола

    Провери колко волта идва то крушката дали рефлекторите са добре-да не са помътнели или ръждясали и дали фаровете са настроени както трябва ако светят долу или горе квито и да сложиш все таяако ти се дават и някви 80 лв сложи Ксенон
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Волтажа е добър,рефлекторите са си добре и фаровете са си настроени както трябва. Като изключим ксенона, кажете ми крушки за които си заслужава да се даде пара.

      Коментар


        #4
        Osram NIGHT BREAKER PLUS, на цена са около 11-13лв/бр. Аз съм с такива на дългите и на халогените.
        ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
        ex. Marea Weekend HLX TD100

        ex. Nissan Primastar 1,9 dci
        Mercedes Vito W447
        Skoda Rapid 1.2 110ps

        Коментар


          #5
          Има много писано по темата .Разлепяш,измиваш рефлекторите, залепяш и получаваш нови фарове.
          BRAVA TD100 ELX `98

          Коментар


            #6
            Sergo написа:
            Osram NIGHT BREAKER PLUS, на цена са около 11-13лв/бр. Аз съм с такива на дългите и на халогените.
            А кой тип да е крушката, Н?

            Коментар


              #7
              сигурно е Н4 така първо да знаеш че на пунтото фаровете по принцип не светят не се нашивай да ги отваряш да ги чистиш, второ не слагай ксенон и подарък да ти го дават щот на този който ти идва на среща му бъркаш няма да ти казвам къде и накрая погледни фаровете оригиналните ли са което е от ОГРОМНО значение... оригиналните би трябвало да са carello мисля ако няма надпис с марка или пише TYC ili DEPO смени ги с едни оригинални от някоя автоморга
              Haters Gonna Hate

              Коментар


                #8
                На оригиналните фарове пише "Fiat"
                _/''''''''''''''''''''''''\_
                //---------------\\
                [( )== //// ==( )]
                |_|'------------'|_| ....Punto

                Коментар


                  #9
                  едва ли ще е само фиат и на мойте пише фиат ама пише и carello
                  Haters Gonna Hate

                  Коментар


                    #10
                    quintessenz написа:
                    сигурно е Н4 така първо да знаеш че на пунтото фаровете по принцип не светят не се нашивай да ги отваряш да ги чистиш
                    Айде бе, и кой ще я пусне тая кола от завода, ако не покрива изискванията за осветление?! Какво им е по-различно на фаровете на Пунто от фаровете на Браво или на Мерцедес сто-двайс-четворка? Да не би да са с черно матово покритие на рефлектора, че да не светят? Всички са с 55 вата лампа, всички имат рефлектор зад тази лампа, всички имат разграфено стъкло отпред. Решението е отваряне, хубаво миене, ако покритието на рефлектора не е огледално - рециклира се. Проверяват се входните напрежения, ако са ниски - търси се проблемът в електроинсталацията. Когато всичко останало е наред - тогава може да се пробва с други лампи, макар че няма нужда. Както вече стана въпрос - Найт-брейкър на Осрам е добър вариант. Но ако самият водач има проблем с очите - това вече е друг въпрос.

                    Коментар


                      #11
                      радвам се на перфектно зрение качи се на наколко пунтота да видиш за какво става дума според мен нещо не са много доизмислени до сега единствената кола която съм карал и съм доволен от начина на светене е бмв е34 92г на което никога не са му отваряни фаровете за почистване.. ФАРОВЕ СЕ ЦАПАТ ОТВЪТРЕ ТОЧНО ОТ ТАКИВА РАБОТИ отвори да ги почистиш ами най-много да ти кажа и да ги счупи колегата ако и капачето си му е на мястото няма за какво да го отваря фара а ако е почнал да се разпрада самия рефлектор от влага еми тва е щот вече някои го е отварял..пп ако фаровете трябваше да се отварят производителите нямаше да лепят стъклата а щяха да са точно като на мб 124 на щипки
                      Haters Gonna Hate

                      Коментар


                        #12
                        quintessenz написа:
                        радвам се на перфектно зрение качи се на наколко пунтота да видиш за какво става дума според мен нещо не са много доизмислени до сега единствената кола която съм карал и съм доволен от начина на светене е бмв е34 92г на което никога не са му отваряни фаровете за почистване.. ФАРОВЕ СЕ ЦАПАТ ОТВЪТРЕ ТОЧНО ОТ ТАКИВА РАБОТИ отвори да ги почистиш ами най-много да ти кажа и да ги счупи колегата ако и капачето си му е на мястото няма за какво да го отваря фара а ако е почнал да се разпрада самия рефлектор от влага еми тва е щот вече някои го е отварял..пп ако фаровете трябваше да се отварят производителите нямаше да лепят стъклата а щяха да са точно като на мб 124 на щипки
                        Виж на Тойота Авенсис 2006 с оригинален ксенон с D2S крушка и после разправяй че падало покритието понеже са отваряни. Мога още стотици примери да ти покажа на оригинални фарове в същото състояние, които нови струват по над 1000лвИ другото. Според теб защо производителите ги правят все по-калпави и така че да не може да се отварят?
                        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                        Коментар


                          #13
                          първо чети добре че съм написал от ВЛАГА като ефектна е съесем друг тва прилича на изгоряло. Аз пък мога да ти дам хиляди примери за такива коли с калпави фарове обаче не можеш да ме убедиш че фар за 1000лв оригинален и калпав. А защо на някой коли ги правят все по калпави ли? и да не могат да се отварят? ми щот са евтини и като му стане нещо да го смениш а не да ги отваряш и стоиш 1 седмица без кола докато си ги пратил някаде за реставрация. стига сме срали по темата на колега аи толкоз от мен :D
                          Haters Gonna Hate

                          Коментар


                            #14
                            Ако за теб 2000лв за фар е евтино, при положение, че за около 50лв може да стане като нов, явно не те бърка. Към колегата смело да си разглабя фарпвете и ако трябва да прати рефлекторите. Ефекта е огромен и определено оригинален фар в подходящото състояние няма как да свети слабо.
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #15
                              като си купиш пунто тогава ми говори как светят а към въпросния авенсис ами да не си е купувал японска кола за 50000лв като няма 2000лв за един фар. ама така е и коли за 100 000лв да караме пак ще търсим евтиното. щот всеки е баро ама не си знае възможностите
                              Haters Gonna Hate

                              Коментар

                              Working...
                              X