Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оригинален субуфер за Фиат Пунто 2000 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оригинален субуфер за Фиат Пунто 2000 г.

    Здравейте на всички! Изгоря говорителя в оригиналния субуфер и сега не знам какъв говорител да сложа! Знам за него, че е 130 мм. диаметър. Искам да ви попитам, някой ако е имал същият проблем или може да ми помогне по някакъв начин, ще бъда много благодарна
    Прикачени файлове

    #2
    Свали високоговорителя и отиди с него в магазина. Вземи някой евтин високоговорител за 15 - 20лв със същите размери и си ти.Другия вариант е да се пренавива звуковата бобина, но ще ти излезе по скъпо и ще ти отнеме повече време.
    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

    Коментар


      #3
      Да знаеш, че е двунамотков! Ако намериш някъде в София такъв (двунамотков, 13см диаметър, subwoofer), моля те, пиши ми, защото и аз търся.
      Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

      Коментар


        #4
        Jus7DoiT написа:
        Да знаеш, че е двунамотков! Ако намериш някъде в София такъв (двунамотков, 13см диаметър, subwoofer), моля те, пиши ми, защото и аз търся.
        Имаш в предвид двуканален говорител, диаметър 5 инча.Ходих до 3 магазина за такава техника и всичките ми казаха, че нямало точно такава, но не съм се отказала все ще намеря такава или пък някаква алтернатива, ако има! ))Иначе от нета намерих една, която ми харесва, но трябва да проверя дали ще стане http://megashop.bg/techno/%D0%90%D0%...duct_info.html

        Коментар


          #5
          Колега за какво ти е двулентов ВГ в суб буфер ? Идеята на суб буфера е да ти дава ниски честоти не да свири среди и високи.Иди си купи един нискочестотен резни го от 150 херца до 30 херца и си ти .
          Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

          Коментар


            #6
            Марто написа:
            Колега за какво ти е двулентов ВГ в суб буфер ? Идеята на суб буфера е да ти дава ниски честоти не да свири среди и високи.Иди си купи един нискочестотен резни го от 150 херца до 30 херца и си ти .
            Благодаря ти колега, но да уточним само, че съм колежка. Исках първо да потърся, дали няма да намеря все пак същия, но се оказа мисия невъзможна и до днес, така чеее ми навам на твоя вариант. Благодаря ви

            Коментар


              #7
              Другия вариант е да търсиш същото пунто на части обаче и да си го купиш.

              Коментар


                #8
                кола

                Това едва ли ще го има на всички фИАТИ но на Бул. Мария Луиза и ул. Поп Богомил там има магазин на говорители все ще намерят нещо.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Re: кола

                  Само на спортинг го има аз съм с такава :П

                  Коментар


                    #10
                    Не е само при спортинга има го и при други модификации - HGT, HLX... И аз се оглеждам за смяна на оригиналния говорител, но за сега не съм открил нищо интересно.
                    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
                    Punto GT 1.4 Turbo '99
                    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

                    Коментар


                      #11
                      мхм еми по моргите няма ли или в нета има много коли където се продават на части :П

                      Коментар


                        #12
                        joreto1405 написа:
                        мхм еми по моргите няма ли или в нета има много коли където се продават на части :П
                        то има коли и в нета и по моргите ама не дават само говорителя а цялата каса и то на цени около 100лв и не се намират толкова често (даже са си рядкост) колите с вграден Буфер
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          мхм еми само успех мога да ви пожелая колеги :П ще изпадне нещо

                          Коментар


                            #14
                            Някой ако има проблеми с фабричните СУБ-УФЕРи да свирка, ще измислиме нещо. Може да се преправи усилвателя за да работи с еднонамоткови баси със същия или по голям размер.За повече инфо на ЛС.

                            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                            Коментар

                            Working...
                            X