Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко електронни проблема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Малко развитие по темата за километража - нямах си друга работа и вчера направих следното - натиснах бутона за зануляване на дневния километраж, при изключен контакт, задържах го натиснат и подадох контакт. Дисплея направи същия номер - пълен чек на символите, след което възстанови актуалното състояние с нулев дневен брояч. Явно това си е опция за самодиагностика на символите. Понеже шило в торба не седи, блокирах нулиращия лост в натиснато положение и направих едно кръгче - дневния километраж, естествено не трепна, а опцията за температурата не бачкаше. След освобождаване на бутончето, ситуацията си остана същата, а след махане и повторно даване на контакт, отново системата се чекна и отново температурата не проработи, както и дневния. Шах! Неколкократно натисках и отпусках лостчето за нулиране и след 5-тото или 10-тото ръчкане всичко се оправи. Извода - или скапания бутон в таблото се ебава, или информацията за зануляването към чипа не се прекъсва овреме. На първо време ще отворя таблото и ще проверя какъв е самия бутон, ако трябва ще го сменя и пак ще си правя опити.Искам да помоля някой да направи същия номер, за да установим със сигурност дали това е наистина заводска опция за тестване на символите или пък ако някой знае, че е така, да сподели. При Типо DGT, натискането едновременно на трита бутона прави същото - светва всичко възможно на дисплея.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #17
      Re: кола

      kluchar написа:
      Значи това е за твоята кола Стило то е с 3 бутона.Трябва да се програмира тогава .
      Никакво развитие в проблема с Ключа на Стилото.Започнах със смяна на батерията,но за съжаление не проработи;оттам разкачих акумулатора за цяла нощ,пак нищо!Питах на няколко места и категорично ми отказаха да се заниманат.Моля,дайте някакви предложения и насоки
      Fiat Stilo 1.2 - 16v
      80hp - 6 Speed '02

      Коментар


        #18
        Някой няма ли да се сети да предложи някакво решение или да си хвърлям ключа в казана
        Fiat Stilo 1.2 - 16v
        80hp - 6 Speed '02

        Коментар


          #19
          Привет "Майоре",незнам да ли ще ти помогна като ти споделя, че и при мен се проявават същите проблеми: 1 и 2.Като съм подземен паркинг, радиото хваща макари със смущения, включа ли ксенона - заглъхва нацяло.Относно ключа, преди няколко месеца при мен спря да работи буточето за оключване на багажника, въпреки че диотчето мига. Замерих волтажа на батерията - 2,98V, т.е. не там проблема. За радост другите две бутончета работят ОК. За жалост немога да ти предложа работещи решения, но поне съм солидарен

          Коментар


            #20
            Хвърлете си баластите в някоя река, така че друг да не ги намери и пробвайте с други.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар

            Working...
            X