Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

замерване на бобина на Фиат мареа 1.6 16 валве 103 конч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    замерване на бобина на Фиат мареа 1.6 16 валве 103 конч

    здр колеги колата ми не пали както преди барзо мн варти преди да запали и затова изкам да попитам как да замеря бобината и какви стоиности трябва да покаже мн ще съм ви благодарен ако помогнете и дадете някои др савет от какво може да е свещите са чисто нови френски някакви забравих точно какви но сам доволен от тях и преди бях с такива
    Прикачени файлове

    #2
    и при мен е така, но след ресет на ЕКУ-то се оправя за известно време или ако работи само на бензин. При мен се получава от трупане на грешки докато работи на метан. Ти имаш ли газ или метан?
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      колега, мериш между знака за ОМ. където са 2-те чертички, поставяш сондата. А и Б са първичните намотки и трябва да са еднакви една с друга- около 0,5ома. Ц и Д са вторичните намотки. те също трябва да са с идентични стойности - нещо от рода на 8 килоома.ППсредния пин на буксата е общ за А и Б.

      Коментар


        #4
        а бобината трябва ли да е варзана за нещо или я откачам от всякаде и така мера

        Коментар


          #5
          Вадиш всички кабели и така мериш. Първо ги разгледай как са свързани и ги запомни, ако трябва си ги нарисувай. По принцип кабелите на свещите са с различна дължина и трудно може да ги объркаш. Също кабела с трите извода - за ниското напрежение. Запомни го как е и гледай да го поставиш по същия начин. Защото ако го обърнеш и го напъваш някоя пластмаса може да се счупи и после да търсиш куплунг.
          Bravo 1.6 / 16

          Коментар


            #6
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...0#287100Тук ги има стойностите на нова 6о6ина.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              колеги неска замерих бобуната и даде следните стоиности на 1-4,2-3; даде по 5.2 К=кОМ а на А иБ даде по 1.5-6 ОМ как е според вас добре ли е, бобината е БЕРУ

              Коментар


                #8
                щом никъде не ти е дала 0 ома или безкрайно съпротивление, значи е здрава /до колкото може да се измери без специални уреди/. търси проблема другаде.

                Коментар

                Working...
                X