Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мигачите спряха да мигат при алармата ?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мигачите спряха да мигат при алармата ?!?

    Днеска ми направи впечатление,че при заключване и отключване,както и като се разписка мигачите не мигат... Предложения от какво е? Бушон?
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    #2
    Възможни са:1.Изгорял предпазител на изходна на алармата към мигачите.2.Повредено реле за управление на мигачите във алармата.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      Valentin_V написа:
      Възможни са:1.Изгорял предпазител на изходна на алармата към мигачите.2.Повредено реле за управление на мигачите във алармата.
      Къде да ги търся тоя предпазител и това реле?Дали ще успея сам да си я отремонтирам с някаква схема или нещо от тоя сорт или ще трябва да я дакарам да я направат някъде?Алармата е някаква българска.Никаква идея каква марка е.
      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

      Коментар


        #4
        Колега, каква е алармата ? Ако е фабричната на ФИАТ, мога да ти дам една идея. Не изисква разглобяване и други интервенций. Не допрочетох втория ти пост
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Дайте идея какво да правя,че е много дразнещо и откачам без мигачите.. Иначе имам предвид един човек където да я погледне,но в краен вариант ще я закарам.
          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

          Коментар


            #6
            Ами трябва да се проверят изходите на алармата и релето, което захранва мигачите, това е. Нали нормалната работа на мигачите иначе не е засегната, а само откъм алармата когато е? Защото така както си написал, че откачаш ез мигачи, все едно не ти работят при никакво положение, което вече е друго.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Ами трябва да се проверят изходите на алармата и релето, което захранва мигачите, това е. Нали нормалната работа на мигачите иначе не е засегната, а само откъм алармата когато е? Защото така както си написал, че откачаш ез мигачи, все едно не ти работят при никакво положение, което вече е друго.
              Само при алармата е.Просто имам навика да проверявам по два пъти дали съм заключил,като повечето пъти втория път е като съм далече от нея и по мигачите съдя дали се заключва или отключва.
              Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

              Коментар


                #8
                Най вероятно е предпазител. По новите аларми имат отделен предпазител за мигачите от този на самата аларма.Апашите преди чупеха някой от мигачите, даваха на късо крушката и ритаха колата - така като писне алармата изгаря предпазителя и колата остава без аларма. Затова вече алармите са минимум с два предпазителя

                Коментар


                  #9
                  Моята аларма си има два отделни предпазителя за двата мигача. Ако и твоята е така, едвали са изгорели и двата. така че търси проблема другаде.
                  Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                  Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                  Коментар


                    #10
                    Днеска ми направи впечатление,че мигачите премигнаха на няколко заключвания и после пак спряха.Това ме навежда на мисълта,че има някаква повреда в релето,а няма нищо общо с предпазител.Тези дни ще взема да я разглобя и ще видя какво се случва.
                    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                    Коментар


                      #11
                      Най-лесното е да чуеш дали релето цъка, когато заключваш и отключваш, ако цъка - после виж на изхода му какво има... Ако и там всичко е наред - продължаваш нататък и това е, стъпка по стъпка, докато откриеш проблема

                      Коментар

                      Working...
                      X