Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за размер на говорителити на вратите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за размер на говорителити на вратите

    Колеги здравейте. Интересува ме какъв е размер на говорителите на предните врати на Брава. Ще си взимам елипси за отзад, но тъй като предните ми не свирят добре ще ги сменя и тях.Предварително благодаря за отговорите.

    #2
    Re: Въпрос за размер на говорителити на вратите

    marto_gp написа:
    Колеги здравейте. Интересува ме какъв е размер на говорителите на предните врати на Брава. Ще си взимам елипси за отзад, но тъй като предните ми не свирят добре ще ги сменя и тях.Предварително благодаря за отговорите.
    Мисля, че бяха с размер 5Х7!Ако греша, някой да ме поправи.
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      Не грешиш, колега. Точно такива са.
      Fiat Bravo 11'97
      1.4 12V A/C

      Коментар


        #4
        и аз да попитам и при мен ли са 5*7 марея 97 набор уикенд

        Коментар


          #5
          И при теб са същите ,ако са оригиналните.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Благодаря за отговорите. :D Сега разгледах цените на колоните с тоя размер, под 150 лв. не намерих из сайтовете. Заради това мисля да сложа в корите кръгли говорители, а за задната кора все още не съм се насочил към коя марка да си взема елипси. Дайтие някакви идеи, предимно мисля да търся Clarion, alpine, pioneer или hertz. Ще купувам от технополис, защото от там ще го взема на изплащане. Има и някакви елипси alpine 6х9, които може и да станат на предните врати с малко преправяне на корите.

            Коментар


              #7
              Колега, 6х9 няма как да станат на предните врати без да преправяш (режеш или кривиш) ламарините. Даже и 5х7 мисля че няма да намериш, които да влязат в дупката без да се наложи да ги изнесеш към кората с 1-2 см чрез фланец. За предните врати вариантите са 5х7 с фланец или 17 см (кръгли). За кръглите не знам дали ще се наложи изнасяне. Колкото до 5х7 за под 150 лв, можеш да погледнеш Blaupunkt GTX572. Успех!
              FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
              LPG System BRC Just

              Коментар


                #8
                Незнам в кои сайтове си гледал и какви говорители? Ако са компонентни системи са горе-долу на тая цена, ама коаксиалните по спомени бяха по-евтини. Алпин мисля имат модел около 60 лв. Блаупункт към 45 лв.
                Fiat Bravo 11'97
                1.4 12V A/C

                Коментар


                  #9
                  За задни си избрах елипси - HERTZ DCX 690. Сега ровичкам (в технополис) за предна линия, клоня между модели на HERTZ и PIONEER. Спрял съм се на тези два модела http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-HERTZ-DCX-165 и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-HERTZ-DSK-130 като незнам кой от двата модела е по добрия варянт, но като гледам във втория комплект има и филтри. Независимо от размера им, за предни мисля да сложа кръгли говорители, ако се налага ще режа кората за да ги сложа на нея.

                  Коментар


                    #10
                    Отпред съм слагал 16 сантиметрови кръгли колони. Влизат си екстра ама малко трябва да закривиш ламаринката с клещи Само гледай да не са много дълги, че ще опира стъклото в тях.
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      M5kov написа:
                      Отпред съм слагал 16 сантиметрови кръгли колони. Влизат си екстра ама малко трябва да закривиш ламаринката с клещи Само гледай да не са много дълги, че ще опира стъклото в тях.
                      А знаеш ли каква трябва да е максималната дълбочина за колона на вратата?

                      Коментар


                        #12
                        Е това не мога да кажа. Виж оригиналните колко са.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар

                        Working...
                        X