Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светлинен клаксон (светкавица) при изключен контакт ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светлинен клаксон (светкавица) при изключен контакт ?

    Здравейте, искам да ви попитам как да си направя светкавицата на бравото да работи когато колата не е на контакт може и с допълнителен бутон, а не от самата ръчка. С допълнителен бутон ако го направя ми трябва да знам кое е релето на дългите и когато му подам ток би трябвало да светва. Така че ако някой знае къде се намира релето на дългите и дали ще стане ако му подавам ток преди контактния ключ дали ще светва. Много ще съм ви благодарен.П.С. Колата е Браво 1.4 12V 96 година но едва ли има разлика в различните години и двигатели.
    Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
    Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
    Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

    #2
    Реле на дългите няма. Може да се направи като си използваш лостовете, ама чак в понеделник ще мога да ти кажа как и какво, ако някой не ме изпревари дотогава. Ще стане и по-добре от оригинално, защото ще разтовариш от големия ток контактния ключ и конзолата с лостовете. А защо искаш да го правиш, ако не е тайна?

    Коментар


      #3
      Еми колега случва ми се да видя примерно някой познат докато съм изгасил или някой на когото искам да превлека вниманието докато съм изгасил колата, а и доста голяма част от колите имат светкавица когато не са на контакт. Много ще съм ти благодарен ако ми кажеш дори и в понеделник да е.
      Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
      Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
      Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

      Коментар


        #4
        Ще ти кажа, само да имам време да погледна на спокойствие картинката и да видя какво и къде е най-разумно да се направи. Ти дотогава може да си предвидиш едно реле с нормално затворен контакт (5 крачета), тънък кабел (0.75 кв. мм) - 2-3 метра дължина, по-дебел кабел - 1.5 кв. мм - не знам колко, може би около 2 метра, изолирбанд, поялник за 12 волта напрежение е силно желателно, търпение 2 кофи и желание - около много.

        Коментар

        Working...
        X