Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с километраж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с километраж

    купих си брава 1.8 и километража не работи.закарах я на майстор да и качи газова уредба и той тръгна но само 12 километра.на таблото работят нивомера за бензин , датчика за температура на антифриза и оборотомера.брояча на километри и скоростомера не работят.дайте предложения какво да правя!

    #2
    За брояча наи вероятно е изгоряла лампичката.Махни таблото и провери лампите дали работят.

    Коментар


      #3
      anton4490 написа:
      За брояча наи вероятно е изгоряла лампичката.Махни таблото и провери лампите дали работят.
      брояча свети-дигитален е

      Коментар


        #4
        На скоростната кутия има датчик,вижте го и него.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          А скоростомера работи ли, ако ли не насочи се към датчика който е посочил колегата Краси.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            колеги този датчик го сменявах.ако някои може да ми прати ел.схема къде отиват кабелчетата от този датчик и какво става след това.кои от трите куплонга отзад на километража е на скоростомера защото той задвижва брояча

            Коментар


              #7
              майстора който ми сложи фазовата уредба я е вързал за един бушон.от там нещо е разместил и той тръгна но само 12 км.

              Коментар


                #8
                Здравейте,колеги!Не знаех в коя точно тема да попитам за проблема си,а тази тук е най-близка до моя проблем.Та значи проблемчето ми е сварзано с брояча на километрите...нито малкия брояч нито големия работи.Да имате някаква идея какво трябва да се направи,защото днес ходин при един майстор и той ми каза,че минимум 60 лв ще излезе ремонта(без да сваля таблото,на око ги прецени тези 60 лв.).Та тази сумичка ме стресна и за това моля за помощ.Модела на автомобила ми е Браво HGT

                Коментар


                  #9
                  Ами същото - датчик за скоростта на скоростната кутия.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за бързия отговор!А информативно да ми кажеш колко горе-долу струва този датчик?

                    Коментар


                      #11
                      Аз се занимавам с ремонти и тези датчици ги проверявам с пружина дали работят,без значение от марката на автомобила. :D
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар


                        #12
                        Колега,как така ги проверяваш с пружина?И имаш ли идея ако не е от този датчик от какво може да е проблем?Защото аз поразпитах и ми казаха,че щом оборотите и скоростта ми работи проблема бил някъде в зъбните колелца...имаш ли някаква идея?

                        Коментар


                          #13
                          Ако скоростомера работи,датчика на скоростната кутия е изправен.
                          OVB X18XE1 седан+ГИ

                          Коментар


                            #14
                            аз имам същия проблем, само че като загрее колата и се оправя

                            Коментар


                              #15
                              Проблема с километража го оправих.Отворих таблото,почистих го,раздвижих забните колелцета и сега всичко е тип-топ !

                              Коментар

                              Working...
                              X