Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли да сложа още две колони на оригинално радио на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мога ли да сложа още две колони на оригинално радио на Мареа

    Здравейте, фабрично съм с този касетофон , имам две колони на предните врати и две колони на таблото. На кората отзад нямам тонколони. Имам два въпроса: има ли фабрично окабеляване за задни колони и този касетофон може ли да захрани още две колони?

    #2
    Най-вероятно имаш окабеляване, може да сложиш още две колони, но за да свирят - ще ти "вземе" от силата на предните. Ето виж тука съм писал нещо: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...334&highlight=

    Коментар


      #3
      Колега мисля че касетофона ти е 2канален и няма да стане,освен ако не ги вържеш към предните но така няма да вадят никакъв звук/аз лично съм го пробвал/ иначе при мене си беше окабелено за задни колони

      Коментар


        #4
        Благодаря, много полезна тема, много от тия неща нямаше откъде да науча!

        Коментар


          #5
          Nedra написа:
          Благодаря, много полезна тема, много от тия неща нямаше откъде да науча!
          При мен има и 2 говорителя отзад, вградени са в гредите... Ама колкото и да слагаш докато не го смениш тоя смешен касетофон, трябва да знаеш, че читав звук няма да чуеш.
          FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

          Коментар


            #6
            slavy_ivanov написа:
            Nedra написа:
            Благодаря, много полезна тема, много от тия неща нямаше откъде да науча!
            При мен има и 2 говорителя отзад, вградени са в гредите... Ама колкото и да слагаш докато не го смениш тоя смешен касетофон, трябва да знаеш, че читав звук няма да чуеш.
            На колегата е седан. На седана може да се монтират по-големи колони, докато при комбито мястото за говорителите е много малко. А щом има кабели- слагай смело. Колега със същия касетофон сложи на Бравата задни колони и вади доста добра музика.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Може да вземе от предните, но дали ще им вземе от силата е под въпрос. Когато ги свърже в паралел ще падне съпротивлението...............Когато ги връзваш е хубаво да ги сфазираш, защото няма да имаш ниски честоти......

              Коментар


                #8
                chaveto написа:
                Може да вземе от предните, но дали ще им вземе от силата е под въпрос. Когато ги свърже в паралел ще падне съпротивлението...............Когато ги връзваш е хубаво да ги сфазираш, защото няма да имаш ниски честоти......
                Колегата Оги е дал линк- маха се преходника на буксата и става 4-канален. Чаве, не четш внимателно . Прочети ми горния пост.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  Ама в линка пише и друго - че за да свирят задните - намалява силата на предните. Не бих определил звука като "добър". По-скоро - вади "някакъв" звук, ама е далеч от добър. На максимално усилено с 4 колони свири така, както само с предната линия да го усилиш на около 18-20. С две колони слушам една и съща песен да речем на 10, а с 4 - трябва да усиля поне на 16-17 за да чувам със същата сила.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Мога ли да сложа още две колони на оригинално радио на М

                    Nedra написа:
                    Здравейте, фабрично съм с този касетофон , имам две колони на предните врати и две колони на таблото. На кората отзад нямам тонколони. Имам два въпроса: има ли фабрично окабеляване за задни колони и този касетофон може ли да захрани още две колони?
                    можеш, аз съм с общо 8 и вади звук по-добър от някои ’каси’

                    Коментар

                    Working...
                    X