Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко помощ за връзване на музичката!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко помощ за връзване на музичката!

    Здравейте колеги днеска почнах да връзвам музичка на една кола и реших сам да го направя и стигнах до следното място ще ми е нужна малко вашата помощ и да коригирате нещо ако бъркам:1. Прекарах кабела "+" от акумулатора до усилвателя!2. Прекарах чинчовия кабел от цд-то до усилвателя.3. В момента са вързани и 4-те колони на колата за касетофона и си свирят нормално.Искам да ви питам следните неща за начина на свързване:1 как да пусна задните колони през усилвателя както и да включа тубата за усилвателя?2. предните не искам да си останат нормално пуснати без да минават през усилвателя?+ който съм пуснал от акумулатора се връзва за + на усилвателя, и чинчовете си отиват на аутпут. но незнам после как да процедирам с колоните и тубата? и също така ако може да ми обясните и за масата къде да я хвана?
    Прикачени файлове


    #2
    Какъв ти е усилвателя?Трябва да прекараш още един кабел от CD-то до усилвателя за дистанционното управление.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      и маса ти трябванай добре за задните колани

      Коментар


        #4
        Щом задаваш такъв въпрос се предполага че усилвателя е 4-ри канален.Аз пък ще те попитам нещо, ти къде стоиш отпред или отзад, че искаш да пускаш задните колони през усилвателя ?Ако нямаш намерение да слагаш втори усилвател за субуфера, по-уместно е да вържеш два от каналите на този (ако е 4-ри канален) на бридж за субуфера а останалите два да оставиш за предната линия.Задната не е от такова значение така че нея можеш и от плейъра да я захранваш в краен случай.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          колега, гледам, че си от софия, ако искаш дай да се уговорим да отидем на някоя среща (че и без това не мога да се наканя да отида на среща) и с удоволствие ще ти обясня вс. което ти трябва и ще ти покажа как точно съм го направил на моята кола. Аз съм с 2 усилвателя, единия за средите и другия за баса. Ако искаш да направиш така, както казваш - ще ти трябва 4 канален усилвател и евентуално (казвам евентуално, защото не е задължително) - 4 канален изход на CD-то или повече. Казвам евентуално, защото има усилватели, които поддържат 2канален вход и 4 канален изход - моя е такъв единия. Принципно е най-добре да изкараш от CD-то филтриран сигнал за баса, както и филтриран за останалите колонки, защото звукът става доста различен, независимо, че самите усилватели си имат филтри... което ме навежда на мисълта - с какво CD си? Кажи марка и модел, аз ще видя останалото в нета... И да, колегите са прави, че е грешка да свържеш задните говорители към усилвател, а предните - не, защото по този начин изместваш сцената доста назад и е неприятно, че ще чуваш звука предимно отзад, а естествено мн. по-добре звучи, когато сцената е пред теб... Та ако искаш - пиши тук, ще следя темата и ще се уговорим

          Коментар


            #6
            Няма да я слагам на мойта колица иначе с удоволствие може да се разбереме нещо за някоя срещичка на форума Относно масата на "-" ли да я вържа за усилвателя...

            Коментар


              #7
              NOVA написа:
              Няма да я слагам на мойта колица иначе с удоволствие може да се разбереме нещо за някоя срещичка на форума Относно масата на "-" ли да я вържа за усилвателя...
              Да.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар

              Working...
              X