Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ксенон (75лв) или Osram Nightbraker

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ксенон (75лв) или Osram Nightbraker

    Здравейте. Мисля да подобря осветеноста на автомобила си. Колата е от подписа. Въпроса е дали да сложа евтин ксенон от сорта на 70лв, като например http://www.bktuning.net/HIDH1.html, или Osram Nightbraker. Оправих инсталацията на колата с едни реленца и сега до крушката достигат 13.4-13.5 V. Има леко подобрение, но имайки предвид че съм с крушки на повече от 2 години (най-вероятно куча марка) резултата не ми е достатъчен. Най-голямото ми притеснение за ксенона е дали ще се отсече добре снопа, за да мога да не заслепявам шофьорите срещу мен. Ако някой е слагал ксенон на 2-секционни фарове с H1 на Пунто, да даде съветче. Иначе и за Osram-а само добри неща съм чувал, ама не е като ксенон.Поздрави
    Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

    #2
    Ксенон. Никой не следи за редовността на тези неща, така че дори да заслепяваш - не си само ти, и теб ще те заслепяват, така че давай смело. Макар че ако покритието на рефлектора е перфектно - с найт-брйкъра ще имаш много добри резултати, а с кофти рефлектор - дори и с ксенон понякога няма очаквания ефект.

    Коментар


      #3
      слагай ксенон аз карам със същия с приятели взехме 12 комплекта и всичките си бачкат безотказно
      фиат мареа 103 понита
      спринтер 122 понита
      пасат с 90 умрели понита

      Коментар


        #4
        Колега ogi28b, знам че на се следи за тези неща, но като знам колко ми е неприятно на мен хич не ми се ще да съм поредния заслепяващ, още повече че е опасно. Иначе получих няколко добри отзиви и за евтиния ксенон, и все пак очаквам още мнения, на колеги с опит.
        Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

        Коментар


          #5
          Можеш да си вземеш ксенон комплект с лупи за вграждане или фарове с лупи.
          Прикачени файлове
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            #6
            Ксенон!
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Ксенон!
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                Купуваш един комплект ксенон, 1 комплект Найтнещо си и сравняваш.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Колеги много благодаря за отговорите. Виждам обаче, че всички отговорили карат Bravo, Brava Marea, фаровете на Пунтото не се ли различават (не знам)? Щеше ми се някой който е сложил на Пунто да се изкаже как стои въпроса със заслепяването, и естествено въпроса със осветеността на пътя.Благодаря още веднъж, накланяте везните изцяло в полза на ксенона. :DP.S. Относно въпроса за лупите и покупката и на двете неща (Nightbraker и ксенон), целта ми е ниската цена. Така че няма смисъл да взимам и 2-те. Аз затова пиша във форума, за да си спестя излишни покупки. Поздрави
                  Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                  Коментар


                    #10
                    Ще заслепяваш дори със сегашните ти фарове, ако не са насочени правилно. Слагай ксенона и ги врътни с половин оборот надоло. Правиш 2 вечерни кръгчета и ако колегите ти присветват, сваляй ги с още 1 оборот и си готов
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Да де, ама като ги сваля толкова много да не стане така че да ми свети на 3-4 метра пред мен и да не виждам по-надалеч.
                      Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                      Коментар


                        #12
                        Няма спокойно
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          TIP (или някой друг, който знае), къде мога да погледна цени на ксенон комплект с лупи? Сайт? Мерси!

                          Коментар


                            #14
                            Сложих евтин ксенон на пунтото............нищо не свети, само гъзария, не съм доволен, добре че малко го карам нощем иначе да съм го свалил до сега. Ако намеря тапи да си запуша дупките на капачките го махам.п.с. ксенена е 6000К в жълта кутия!!!

                            Коментар


                              #15
                              kufeiko написа:
                              TIP (или някой друг, който знае), къде мога да погледна цени на ксенон комплект с лупи? Сайт? Мерси!
                              Отвори линка от първия пост там има комплект ксенон с лупи. Иначе в Ebay вероятно такива комплекти са по евтини.
                              Marea Weekend HLX Jtd 110

                              oO(_)____////____(_)Oo

                              Коментар

                              Working...
                              X