Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за индикацията за ниско налягане на маслото на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за индикацията за ниско налягане на маслото на Мареа

    Мареа, 1999 г., новото табло с кръглите уреди. При даване на "контакт" не свети индикатора за ниско налягане на маслото, таблото не е с крушки за символите, а е с диоди. При леко почуване в горната част на таблото индикацията се появява и после пак изчезва. Лош контакт на клемореда на таблото, или проблем с диода ? Ако някой се е "сблъсквал" с такъв проблем, моля да сподели опит. Поздрави.

    #2
    Re: Въпрос за индикацията за ниско налягане на маслото на Ма

    FEN TEMPRA BG написа:
    Мареа, 1999 г., новото табло с кръглите уреди. При даване на "контакт" не свети индикатора за ниско налягане на маслото, таблото не е с крушки за символите, а е с диоди. При леко почуване в горната част на таблото индикацията се появява и после пак изчезва. Лош контакт на клемореда на таблото, или проблем с диода ? Ако някой се е "сблъсквал" с такъв проблем, моля да сподели опит. Поздрави.
    Абсолютно същото е и при мен от 6 месеца на сам.На 10 паления 3-4 пъти го прави.Обаче като чукна по таблото и си светва без да изгасва после.Не е от буксите.Трябва да се разглобява таблото.Аз имам и проблем също с индикаторите за гориво и температура.Играят нагоре надолу.Като почукна от горе по таблото и се оправят.Вътре в самото табло има едни контактни пластини които може да не дават добър контакт.Има тема някъде тук във форума даже май и ръководство има.Мен ме мързи да го разглобявам и си карам така.Някой светъл ден ще я свърша тази работа,но не се знае кога...

    Коментар


      #3
      М-дааааааааа, ще трябва да се отваря внимателно. Благодаря колега

      Коментар


        #4
        Трябва да го оправиш в най-скоро време, че това е една, ама много важна индикация!
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар

        Working...
        X