Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мулти волан на фиат мареа ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мулти волан на фиат мареа ???

    здравейте колеги.искъм да попитъм дали някой знае може ли да се направи(и как)мулти волана да работи на друг касетофон освен оригиналния.от старата ми кола остана сони касетофон,но не ми работи мулти волана.адски се дразня че не мога да се възползвам от това удобство.кадето и да попитам ми казват че не можело да стане или поне не за сега.само на едно място ми казаха че можело но не давали гаранции защото се разваляло бързо и струвало 140 лв.парите не са проблем но да съм сигурен че ще работи.та се сетих да попитам тука дали някой знае нещо по въпроса.

    #2
    Някъде в ситроен форума бях чел преди доста време за преправяне на волана.До колкото знам работеше на касетофони Сони при който управлението било по една жица.Имало някъкъв стандарт на сони при който с различни съпротивления (към маса може би) се задавали различни функции. Нямало комуникация.Та те на ситроените само си преправяли бутоните като им закачали съответните резистори.Но до колкото помня това беше само за сони.Виж какво намерих по чуждите сайтове:http://www.mp3car.com/vbulletin/inpu...control.htmlOK, I’ve now had some time to play with a Pioneer DEH-2800MP. I found a reference elsewhere that suggested that the Sony hard-wired remote uses the following resistance values:0 Ω Off2.2k Ω Source4.4k Ω Mute6.6k Ω List(Disp)8.8k Ω Seek up12.1k Ω Seek down16.8k Ω Volume up23.6k Ω Volume down33.6k Ω Select48.6k Ω Mode
    Bravo JTD 105 '98

    Коментар


      #3
      Re: мулти волан на фиат мареа ???

      levroni написа:
      здравейте колеги.искъм да попитъм дали някой знае може ли да се направи(и как)мулти волана да работи на друг касетофон освен оригиналния.от старата ми кола остана сони касетофон,но не ми работи мулти волана.адски се дразня че не мога да се възползвам от това удобство.кадето и да попитам ми казват че не можело да стане или поне не за сега.само на едно място ми казаха че можело но не давали гаранции защото се разваляло бързо и струвало 140 лв.парите не са проблем но да съм сигурен че ще работи.та се сетих да попитам тука дали някой знае нещо по въпроса.
      Аз не виждам проблем да се направи тази интервенция ако кадърно можеш да си разглобиш касетофона и да си изведеш кабели до волана... или съответно да намериш човек който да ти помогне... Всъщност се каня от доста време да осъществя тази идея ма моята кола но за съжаление напоследък не ми остават излишни средства за мулти волан....Ясно е че всеки касетофон е частен случай и не е ясно дали просто с извеждане на кабели ще заработи... аз съм с мини двд и при мен с кабелчета ще стане...Ако пък твоя касетофон е от тези "с резисторите" трябва да черпиш... тогава е още по лесна работата... така де по безопасна за касетофона имам в предвид

      Коментар

      Working...
      X