Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за оборотомер?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за оборотомер?

    Колеги, става дума за колата от подписа. От много време имам следният проблем:При работа на празен ход в общият случай оборотомерът показва 500-600 об.оборота. На слух мотора работи добре и мисля че реално оборотите са си 850-900. Няма претрисане или глухнене. Възможно ли е просто уреда да не отчита вярно? евентуално причини за това.Както казах проблема е отдавна и не ми пречи кой знае колко, но понякога дразни.
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    Re: въпрос за оборотомер?

    bbw написа:
    Колеги, става дума за колата от подписа. От много време имам следният проблем:При работа на празен ход в общият случай оборотомерът показва 500-600 об.оборота. На слух мотора работи добре и мисля че реално оборотите са си 850-900. Няма претрисане или глухнене. Възможно ли е просто уреда да не отчита вярно? евентуално причини за това.Както казах проблема е отдавна и не ми пречи кой знае колко, но понякога дразни.
    Датчика за оборотите (по схемите RPM Sensor) вероятно някога е пил вода и за това. Намираш го, сваляш го, почистваш, подсушаваш, монтираш обратно. Ако не тръгне - сменяш с нов. Цената на новия е максимум 60лв.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      За датчика на коляновият вал ли става дума? Датчик на Хол?
      Прикачени файлове
      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

      Коментар


        #4
        Не, датчика на коляновия вал се води и датчик запалване. RPM сензора е едно Г образно парче боклук, съставено от две части с калпаво уплътнение помежду им. Като се спука от времето - пие вода - при мен се удави след една автомивка, точно след като бях купил колата. Когато ми остана време - го намерих къде е, извадих го (сам е навит, а не с винт) разделих двете парчета на Г-то почистих, обезмаслих, подсуших, събрах, залепих и изолирах. Върнах на място и вече 2 години нямам проблеми. При мен правеше следното:Карам си на скорост, показва реално скоростта с която се движа и оборотите на двигателя. Спускам се по баир - изключвам от скорост и ... съответно показанията са 0 оборота и 0 км/час... По-късно започна да не отчита в по-ниските скорости - за да започна да виждам с колко се движа - трябваше да вдигна над 80км. На всичкото отгоре - докато не ти показва скорост/обороти - не ти отчита и изминатото разстояние.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Благодаря колега, ще го потърся това чудо и да видим какво ще излезе.
          F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
          F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

          Коментар

          Working...
          X