Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разяснение около моторчетата за вдигане на стъклата.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разяснение около моторчетата за вдигане на стъклата.

    Нека започна така: в подписа ми ще намерите разяснение за колата ми. А иначе въпросът ми е: дали само при мен при задържане на бутоните за вдигане на стъклата и след това като си махна пръста от копчетата само левия прозорец продължава сам да се вдига, а десния си остава там до където е стигнал?Ако е нормално - ОК, но ако трябва и двата да са "автоматици", какъв може да е проблема, съответно и остраняването му?Благодаря предварително.
    karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
    https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

    #2
    аз имам два фиата брава1.8 и при двата е така в смисъл левия продължава да се движи а десния не. братовчеда кара 1.4 на него и двата прозореца спират в момента в които пуснеш копчето
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      Напълно нормално, стандартно изпълнение. Левия е автомат и в двете посоки, десния само в едната.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        и при мен е така - брава 98 год, но десния нещо е и по-бавен имали начин да се оправи

        Коментар


          #5
          nedialk0 написа:
          и при мен е така - брава 98 год, но десния нещо е и по-бавен имали начин да се оправи
          И при мен е 1:1 идентично с колегата

          Коментар


            #6
            при мен е 1,4 и нито единия не е автоматик
            Ползвайте мигачи!

            "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
            Jim Morrison

            Коментар


              #7
              В зависимост от модела и годината - прозорците са автоматични, или не, като автоматичното се състои в това: при движение надолу и двата са автоматични (май в накои модели беше само левия), а при движение нагоре - винаги десния е с ръчно управление и от двете копчета. Така е и при мен. Задните са винаги с ръчно управление - и нагоре, и надолу. karolev, нямаш проблем.

              Коментар


                #8
                Както е обяснил колегата Оgi28b няма проблем,аз до сега не съм виждал Фиат,десният прозорец да се движи с бързината на левият.Дори и при други марки,само левият е автомат.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  Благодаря Ви за информацията. И също така добавете още един бавно-вдигащ се десен прозорец.
                  karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                  https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                  Коментар


                    #10
                    +1 и от мен При мен само левият е автоматичен.

                    Коментар


                      #11
                      Десният е така, за да не "захапеш" главата на гаджето примерно
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        gamma написа:
                        Десният е така, за да не "захапеш" главата на гаджето примерно
                        точно на тази кола на която се движи бавно успях да хвана на баща ми ръката така че едвали е точно за това Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                        Коментар


                          #13
                          Мойто Пунто ELX 94 г. също само левия е автоматичен

                          Коментар


                            #14
                            gamma написа:
                            Десният е така, за да не "захапеш" главата на гаджето примерно
                            Правилно за това е така.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              ахахахах, така а сега малко по-сериозно, а как може да се направи и десния прозорец да е автоматичен?
                              karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                              https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                              Коментар

                              Working...
                              X