Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Контролни лампи по таблото на фиат брава 1.6 1998 год

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Контролни лампи по таблото на фиат брава 1.6 1998 год

    някой ще ме светне ли за какво са последните две лампи 21 и 22, защото като си махнах таблото там нямаше фасунки и крушки, колата е бензинова. и има ли контролна лампа за ламбда сонда и какво представлява защото имам още няколко празни места и като светна с фенерчето на таблото се показват червени точки
    Прикачени файлове

    #2
    последните 2 не са за теб, за инжектора е 4тата отляво надясно между фаровете и акумулатора
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Интересно ми е предпоследната иконка 21 с турбината на кои коли се позлва и какво показва като светне? Мойто е ТД100 и също няма лампичка там?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Показва достигнато максимално допустимо налягане на турбото.

        Коментар


          #5
          Колега аз имам Браво SX 97 г. 1.6 от около месец, а до преди това карах Брава ELX 99 г. 1.6 ( на баща ми ).Та с моето Браво се появи проблем.Изведнъж спря да ми свети лампичката на таблото, която показва, че има отворена врата.Днес отворих таблото.И при мен е така нямам няколко лампички на същите места като теб.Дори на мястото за турбото си сложих лампичка, която да ми показва кога е включила перката за охлаждането.Но странното е, че няма крушка, която да показва, че вратата е отворена.Чудя се как е светила до сега.Имам 1 Airbag, но за него нито има крушка, нито фасунка.Нямам ABS и също нямам фасунка с крушка за него.Обаче близо до лампата за ABS-а има 1 мост и като го махна ми светва лампата на ABS-a, а нямам фасунка за ABS-a, зад лампата за ABS-a има 1 пластмаса и на нея се хваща платката за таблото, както и при Airbag-а.Някой може ли да ми обясни как така свети тая лампичка при положение, че нямам ABS и защо нямам фасунка за лампата на Airbag-a, а имам Airbag.Също така и как без крушка ми светеше лампата за отворена врата и защо сега не иска да светне.
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #6
            Нещо си се объркал. В Браво няма и никога не е имало лампи за отворена врата (фабрично), дори няма прокарана инсталация, а някои модели дори нямат и предвидена такава възможност в машинките във вратите. Освен Браво ХГТ.Лампата която си виждал е на Бравата ELX която е, тя си има фабрично тази услуга.

            Коментар


              #7
              Мне сигурен съм, че ми светеше такава лампа.И не се бъркам, защото откакто купих Бравото не съм карал Бравата.Няма как 2 седмици да го карам и да си мисля, че ми свети лампата и след това изведнъж да забележа, че не свети.
              Renault Modus 1.2 16v 2006
              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

              Коментар


                #8
                Еми значи аз съм се объркал, все пак не съм ти виждал колата, прощавай. Изгоряла е лампата, най-вероятно.

                Коментар


                  #9
                  100% ако го има е слагано допълнително модула за вратите на браво, виждал съм единствено на едно браво това и то беше HGT и момчето каза че си го правил сам с някви машинки от volvo защото по принцип нямали - а то си имаше всички екстри за модела - кожи, климатроници .... ,отделно че серията ти е SX. Няма нищо лошо в това де и аз съм си мислел за тая глезотийка но ... нямам вече нерви да си играя. Колега също ако имаш време и ти се занимава ще може ли да щракнеш датчиците на вратите да ги видим, че ми стана интересно : ) P.S питам защото аз мислех да ползвам тея за осветлението при отворена врата ама там става голям филм ....
                  Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                  Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                  Коментар


                    #10
                    Значи проблема е, че не открих да имам лампа там.И се чудя как светеше, но и АБС-а ми светеше, а там също нямам лампа, дори и място за фасунка, а и АБС нямам.Може би трябва да си поиграя с мостчетата, но не ми се занимава, голяма играчка ще е А датчиците на вратите мога да ги снимам утре, но са си напълно обикновени.А на баща ми колата няма такива по вратите т.е. или са скрити някъде или не знам.И аз мислех да си закача лампата на таблото за тия датчици и да ми свети заедно с плафона в купето, но ще стане неефективно, защото плафона ми угасва при не добре затворена врата, а лампичката на таблото си светеше.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #11
                      Идеално за снимките ... иначе да точно до там стигнах аз, тея за плафона им стига само вратата леко да опре и гаснат ... просто се губи смисъла.
                      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                      Коментар


                        #12
                        uBaHoBB написа:
                        ...А на баща ми колата няма такива по вратите т.е. или са скрити някъде или не знам...
                        Скрити са в ключалките!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          и като ми свети за инжектора какво се случва?с браво жтд съм.
                          FIAT BRAVO JTD GT 98'

                          Коментар


                            #14
                            Дори на мястото за турбото си сложих лампичка, която да ми показва кога е включила перката за охлаждането.
                            Това сериозно ли свети, когато се включи перката?
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              pakumba написа:
                              последните 2 не са за теб, за инжектора е 4тата отляво надясно между фаровете и акумулатора
                              защо тази лампа свети?каква е повредата?
                              Fiat Marea 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X