Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Касетофона в браво не издава звук

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Касетофона в браво не издава звук

    Историята е следната- в събота си пуснах оригиналното радио, всичко нормално.... вчера колата цял ден я пече, не съм го пускал. днес пускам и няма никой- екрана свети и показва, обаче звук няма. Пускам сърч на станциите и върти на менуал- т.е. през 0.05 мхз с едно натискане и дори да задържа не почва да търси автоматично. Като го пусна на рдс търси автоматично, но адски бавно върти през 0.05 ааадски бавничко. Не съм му човъркал настройките, не мога да си обясня от какво може да прави такъв номер. Изключвам колоните, все пак са 2 и двете наведнъж да се прецакат.... а от слънцето не виждам как...Касетофона е чисто нов на 2 години и малко. Модела е следния, само че не намерих точната снимка- моя е като този линка отдолу, но има и копче TP, други разлики няма давайте идея какво да го правя, много било кофти без саундhttp://i.data.bg/07/12/17/712678.jpg
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Според мен възможните причини са:1. Изваждане/прекъсване ма единия куплунг на гърба на радиото. (Напр. общата маса на каналите; доп. плюс..)2. RDS функцията на първи, втори и трети FM band. (Пробвай на FM4).3. Прегряло крайно стъпало, не знам модела има ли защита, но по скоро - да. Изчакай да се охлади и пак опитай.4. Повреда в потенциометъра за усилване. Той се явява и централен включвател.5. Изгоряло крайно стъпало, обикновено съпроводено с характерен брум, но не винаги.На касета пробва ли? Ако работи на касета, тогава причината е в друго, но ще се наложи да го разглобиш.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Rokambol написа:
      Според мен възможните причини са:1. Изваждане/прекъсване ма единия куплунг на гърба на радиото. (Напр. общата маса на каналите; доп. плюс..)2. RDS функцията на първи, втори и трети FM band. (Пробвай на FM4).3. Прегряло крайно стъпало, не знам модела има ли защита, но по скоро - да. Изчакай да се охлади и пак опитай.4. Повреда в потенциометъра за усилване. Той се явява и централен включвател.5. Изгоряло крайно стъпало, обикновено съпроводено с характерен брум, но не винаги.На касета пробва ли? Ако работи на касета, тогава причината е в друго, но ще се наложи да го разглобиш.
      1. Не съм проверявал, мислех си го разбира се, но нямах време- ще го видя разбира се при първа възможност2. 3те рдс-а се държат по описания отр мен начин- търсят автоматично, обаче много бавно- 1 мгх го минават за около 20 секунди, а и не спира никъде само. Само ФМ без РДС не иска да търси автоматично, а само ръчно през 0.05 мгх.3. Това го изключвам, защото неделя я пече цял ден, обаче го пуснах понеделник рано сутринта, когато беше доста хладно.4. Сега се сещам, че се включва всичко нормално, обаче при увеличаване не виждам обичайния надпис ВОЛ следван от цифри.5. Няма никакъв шум, ама никакъв. Ще пробвам с касветка, да поогранича малко нещата. Аз обаче мнисля, че отговора се крие някъде в тези аномалии на поведението му- това с търсенето, това с увеличаването, затова съм склонен да приема, че някаква схема се е прецакала, която управлява няколко неща и това са част от тях. Няма логика ако е потенциометър да търси по този начин, нито пък ако му липсва маса някъде- то просто няма да се включи. А ми се иска д аси го направя този, защото е нов, а пък и съм му свикналЩе пробвам с касетката
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        и на касетофон не издава звук.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Знам, че е неприятно, обаче ще се наложи да го извадиш. Провери първо захранващия куплунг, двата плюса и масата. Разбира се и изходите за колонките. Обзалагам се, че проблема е елементарен.P.S. Ако тотално удариш на камък, можеш да ми го пратиш, ще го оправя. edit@
          pakumba написа:
          ...4. Сега се сещам, че се включва всичко нормално, обаче при увеличаване не виждам обичайния надпис ВОЛ следван от цифри....
          Хм, надпис VOL не се сещам да излиза изобщо, я ми напиши точния модел на радиото; да не би да е от тези, които позволяват управление от волана? Може и в това да е ключа от бараката...
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            Имаш ли най-горния сектор куплунзи или си със стандартните два? (Ако е този модел и имаш куплунг горе, откачи го и пак опитай) Обърни внимание на извод 2, най-долния куплунг. На него не трябва да има НИЩО закачено!
            Прикачени файлове
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Значи модела не го намирам дори в книжката на колата, в нета също. Той е като 182L, обаче с копче допълнително за TP. модела ще мога да го видя чак уйк енда, че сега нямам време да го вадя, иначе самото вадене го знам наизуст и го свалям за 30 секунди. Възможно е да изчанчен модел, защото джамбазина ми го купи чистак ново в кутия от Ит и ми го подари, може да е модел излязал след еди коя си година. Куплунгите са 2 - един за антена и един общ. Управление за волана нямам, а и не съм го пипал преди да ""изгори" въобще хич просто повече не запали и това е. При мен копчето за увеличаване е и за пускане и като го въртя пишеше на колко е волумето. Вчера докато карах си играх- при натискане на копчето за пускане и задържане на границата, точно където прави контакта, за да пусне радиото пращи леко от колоните, което означава, че не са те. повече инфо уйк енда като го сваля...дали бушона отзад не прекъсва еди какво си, а не цялото радио и да е изгорял?
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Ако бушона прекъсва, няма да имаш подсветка, нито индикация. Тъй като не знам какъв е модела, ще говоря малко наизуст - на много от авторадиата, ако не им се закачи втория плюс, светват, механиката работи, но именно няма звук към колоните. Като го свалиш, замери и двата плюса (15 и 30 на горната схема) и изобщо виж къде какво влиза. Ще чакам да споделиш резултати :D
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  задължитено събота и нед ще го направя, че изкуквам в колата вече, а точно тази седмица ми се налага много градско пътуване, бахти скуката
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    модела е 185 М, сега го разглобих- всички кабелязи са закачени, а и не виждам как могат да се самооткачат. според мен вътре усилвателя е изгорял- не виждам никакъв изгорял елемент за съжаление.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Е добре де, обади се, или ела на среща, веднага ще тестваме с друг модел ?

                      Коментар


                        #12
                        проблема се реши- с друго радио. Благодаря, за което на Slavi_lancia
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          А как се демонтира от автомобила този касетофон?
                          Кара пежо 306 Оправя полупроводниците и целите проводници

                          Коментар


                            #14
                            krasiorocknroll написа:
                            А как се демонтира от автомобила този касетофон?
                            Трудно, но се маха. Използвай търсачката на форума. Мисля, че имаше цяла тема по въпроса.P.S. Проблема на радиото на pakumba бе прекъсване на един глупав транзистор (ВС33.
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар


                              #15
                              krasiorocknroll написа:
                              А как се демонтира от автомобила този касетофон?
                              За тази седмица си първият, който пита. Ето линк към тема със снимки, темата е маркирана "Важна" във водещото съобщение в раздела - "Важни и по-интересни теми в раздела" - Как се сваля касетофона на Браво?

                              Коментар

                              Working...
                              X