Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо-то изгасна и не пали!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо-то изгасна и не пали!

    Колата е Типо 1.4 моноинжекция-94г.Днес на едно кръстовище изгасна и след това нямаше палене-нито на газ нито на бензин.Изтощих акумулатора от въртене ...и не иска да запали.(Със сигурност имам и газ и бензин)Дръпнаха ме до вкъщи,там извадих едната свещ и завъртяхме-искра няма.Махнах въздушния филтър за да виждам инжекциона-и гориво не отива(пробвах и на газ-същото нещо).Насочил съм се или към бубината(няма искра) или към датчика на коляновия вал(датчик на Хол) да е причината(тъй като няма ток и гориво едновременно)Моля ако някой е имал такъв проблем и го е решил да сподели опит.
    Fiat Tipo 1,4ie-1994 АГУ klima
    160A1.046 (160EA55A)

    #2
    Прегледай бушоните преди да правиш каквото и да било - бушоните на помпата и бобината.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Датчик на Хол 99%.Имах същия проблем когато карах Типо,сменях бобина,сменях дигиплекса но не!Смених датчика и всичко си дойде на мястото.Ако те интересува имам втора ръка,каран е около 1000км.
      Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
      Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

      Коментар


        #4
        Колеги,благодаря за мненията,проблема е решен.След ровене из Аутодата и уоркшоп извърших необходимите замервания на съпротивления на бобината и датчика на хол-дадоха показания в нормата.И тъй като имах един DIGIPLEX2 MED 439M който навремето смених по съвет на един майстор заради "играене" на оборотите реших да сменя и него за проба.Колата запали от първия път,оборотите са добре.Сега ми се върти в главата да си намеря от някоя морга още един,че знае ли човек кога ще остане на пътя..... Ако някой знае каква е разликата в тия цифри MED439M и MED439A(защото такъв намерих на едно място) и дали стават да се заменят да сподели.Благодаря предварително.
        Fiat Tipo 1,4ie-1994 АГУ klima
        160A1.046 (160EA55A)

        Коментар


          #5
          Тоя DIGIPLEX не седи ли отпред над левия фар? И кабелите му висят надолу? Ако е така - обърни ги да са нагоре и няма да имаш бъдещи проблеми... или поне ще са по-малко.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Digiplex-а седи горе долу над спирачната помпа.

            Коментар


              #7
              pugsy написа:
              Digiplex-а седи горе долу над спирачната помпа.
              Бе не го знам къде е - гледах в на тъста колата - една кутия с един як куплунг кабелак влиза в нея - тъпото е, че кабелите са насочени надолу и при дъжд се пълни куплунга с вода...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Над спирачната помпа е и малко в ляво.Незнам от къде може да дойде вода,аз поне не съм имал проблеми.
                Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
                Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

                Коментар

                Working...
                X