Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ел. седалки с AirBag

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за ел. седалки с AirBag

    Здравейте колеги, тъй като моите седалки на Бравата започнаха да се прокъсват леко реших да си купя ползвани такива, които да са в по-добро състояние и попаднах на две седалки от Мареа 2001год., на които шофьорската е снабдена с ел. моторчета за регулиране във височина и издуване в областта на кръста , а и двете имат вградени възд. възглавници. Ясно е, че няма да използвам въздушните възглавници, защото нямам такъв контролер и датчици на колата, но ми се иска да свържа ел. моторчетата, така че да може да се движи седалката. ВЪПРОСЪТ ми е: Възможно ли е това да стане само с подаването на 12V напрежение към букса 2 и 3 или ще са необходими допълнителни релета, контролери и т.н.и от къде ще е най добре да се вземе ток. Като проследих кабелите видях, че букса №1 е за контр. лампа за поставен предпазен колан на таблото, букса №2 е за корекция на седалката в областта на кръста, букса №3 е за регулиране във височина, а букса №4 е за AirBag. Благодаря предварително на всички, които могат да помогнат с полезни съвети и решения на казуса!
    Прикачени файлове

    #2
    re

    Тъй като нямах търпение днес се залових и си ги направих сам. Подадох първо пробно 12V от батерията и се оказа, че не искат нищо друго освен захранване. Така взех "+" от таблото с предпазителите и свързах буксите. Сега си имам перфектна седалка с ел. регулиране.

    Коментар

    Working...
    X