Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде в багажника може да се захрани с 12V. усилвател?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    jorko написа:
    Blade SG написа:
    gdd55 написа:
    Трябва ти кабел 6 или 8 квадрата. Кабела се пуска само и единствено от акумолатора.Поставя се мисля че беше около 60А бушон.Бушонът е изграден от две части:тяло/от стъкло и самият предпазител в него
    Предпазителят е в зависимост от мощността на усилвателя. Може да е доста над 60 А
    само дето тогава ще му трябва и кондензатор половин или повече фарада
    Toй щом сам ще си го слага предположих че няма да е кой знай колко мощен и му дадах параметри които мисля че ще му свършат работа и ще го ориентират за какво става реч.Сега може и генератори да слага аз от каде да го знам

    Коментар


      #17
      Ето как е при мен.Към усилователя и към акумулатора за тея който не вярват колко са дебели кабелите.

      Коментар


        #18
        Понеже аз отворих темата като попитах - нека да дооточня, че ще слагам едно съвсем малко балгарско усилвателче 2х22W което ще захранва допълнителлно задните тонколони последователно свързани с боксове 2х40W така че да може малко да ги облекча и да не попръцват ами да останат с ролята на среди за задницата - както са си на оригиналното място. Идеята за ток от крушката ми беше хрумнала и на мене ама не мога да слушам музика само на открехната 5-та врата - и трябва някак да я накарам да задържи включена ако мога да я излъжа - но това ще стане като открия къде е прекъсвача който я песка като ке надигне капака. Проблем с тока няма - смятъл съм съпротивленията - усилвателя нямя да се товари ами големите колони малко ще се мъчат. Пак ще видя дали не бях го смятал с формулата за успоредно свързване - щото оригиналните 4 ома в система с 8 омовите боксове в багажника мисля даваха сумарно съпротивлени 2,66 ома както го бях замислил - и не ми се вярва да повредя ел. инсталацията на автомобила - най много - общ бушон на тази лампа с чистачките или пръскачката - ама той се подменя лесно и може да се пробва друго свързване.
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #19
          Това е прекъсвача.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #20
            yan написа:
            Това е прекъсвача.
            Еха - много ме улесняваш - мерси.
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #21
              май трябва нова тема

              Закачих колоните без усилвател - и свирят зяедно с оригиналните вгредени говорителчета, но ефекта е: че сега повече се товарят тези, които са на вратите отпред, а звука от задницата на къпето се скри и приглуши в багажника ... и нищо не чувам на предните седалки от по-качествения звук. Спрях с поставянето на усилвателчето защото на предната си кола съм му вкарвал сигнал от слушалки - а той е много по слаб от вече усиления сигнал който идва отпред. (за тези които се интересуват - при свързване "успоредно", а не една след друга по веригата (последователно) тонколона със работно съпротивление 8 ома, заедно с оригиналния говорител 4 ома - не дават 12 ома, ами при изчисляване на непоследователното свързване - резултатното съпр. е 2,66 ома. (доколкото си спомням от часовете по физика - късото съединение е 0 ома, а отворената верига е безкрайност омове) - някой ако иска - да пробва и по другия начин на своя отговорност, ама в моя случай крайното стъпало на оригиналния касетофон издържа.НОВИЯ МИ ВЪПРОС Е: Има ли някакъв друг сигнал, които да излиза от задната част на касетофона и да се намира например някъде по крачетата на буксата за чейнджър или за 6-ти говорители на предното стъкло или в краен случай с някакви елементи не мога ли да си намаля този сигнал, който вече е пуснат за назад?няма да го пускам като нова тема защото тук се вижда за какво става въпрос от останалите постинги
              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

              Коментар


                #22
                колега дефазирал си говорителите затова задните не се чуват. а колкото до натоварването на крайното стъпало почакай да дойде лятото и дано да имаш термозащита на стъпалото
                HONDA I-VTEC

                Коментар


                  #23
                  Ами...касетофона ти е с 4 говорителя, така ли? Или е за два? Ако е за два ти трябва една схемка да си извадиш сигнал от този на говорителите. Не е сложна, ако намеря подходяща ще постна. Ти откъде сега вадиш сигнал не разбрах за българското усилвателче?Ако е с два, схемката ти трябва да има потенциометър за ниво на сигнала, и от там си го регулираш. Демек, трябва ти предусилвател. Предполагам че усилвателчето ти е само крайно стъпало.Ако е за 4, с фейдъра, който всички касетофони и подобни си имат.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #24
                    Не се хващай на идеята да черпиш напрежение от багажника. Ако е за слабо усилвателче, до 50 вата рмс си пусни един кабел като за говорители, с още един за управление от този, който е предвиден за касетофона, той си е директно от акумулатора..Ако е за нещо по-мощно, колегите са го казали. От горните ти постове разбирам че се опитваш да направиш нещо бюджетно обаче. Лошото е че 8 ома в кола искат нещо по-яко като усилвател...
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #25
                      Ниско бюджетно е, ама искам да е безопасно и наистина ще взема да го направя както трябва. Кабели да искаш из гаража, и 6 квадрата могат да искочат от някъде. (Между другото това е 0,6 мм преведено от жаргон нали?) Оригинално в купето има сложени говорители само на 4 от предвиденита 6 места - касетофона не го знам колко изхода има ама версиите със CD имат всичките 6. Празни са подутините в ъглите на предното стъкло ... и по нататък може да разгледам до тях от къде се достига в арматурното табло.Сигнал за сега имам пуснат назад - само оригиналния, идващ от касетофона - него съм ползвал но като се раздпредели на средни, ниски и високи по равно - средните които са си на оригиналното място свирят по слабо, а пищялките и баса се чуват откъм багажника само от седналите отзад както са без усилвател.
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #26
                        АЗ ЛИЧНО ВЗЕХ ОТ БОЛТА КОЙТО ДЪРЖИ ЗАДНИТЕ КОЛАНИ,И МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН

                        Коментар


                          #27
                          6 квадрата многожилен кабел с негорима изолация, директно от акумулатора през предпазител, задължително.
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар

                          Working...
                          X