Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1,9 JTD 105 к.с. Диагностика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1,9 JTD 105 к.с. Диагностика

    Колеги, помагайте защото не мога вече цял ден да намеря буксата която ми трябва за диагностика.Търсих из темите, но не намерих това което ми трябва.Кажете каде е тази букса.И ако трябва да си купувам нещо
    Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

    #2
    Re: Брава 1,9 JTD 105 к.с. Диагностика

    skyline написа:
    Колеги, помагайте защото не мога вече цял ден да намеря буксата която ми трябва за диагностика.Търсих из темите, но не намерих това което ми трябва.Кажете каде е тази букса.И ако трябва да си купувам нещо
    Като погледнеш двигателя отпред, точно до щеката за проверка на маслото има един дебел сноп кабели, от него трябва да се отделят 2 кабела завършващи с букса, а самата букса е закачена на самия сноп. Намира се горе долу по средата между бомбето на амортисьора и щеката.

    Коментар


      #3
      Или .... има шанс, нищо че си JTD105, да се намира над педала на съединителя.Точно под отделението с бушоните.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Добре, мерси много за инфото , ще погледна кое от двете места е моето , но какъв тип е буксата , OBD I или OBD II ?
        Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          Или .... има шанс, нищо че си JTD105, да се намира над педала на съединителя.Точно под отделението с бушоните.
          Хубав шанс е това ако се укаже че куплунга е там.

          Коментар


            #6
            Буксата е там , отпред при двигателя, кадето е снопа с кабели , сега обаче виждам че е ОБД 1 , тоест трябва ми конектор към ОБД 2 , поръчах си един за 20-тина евро , който прави от 1 към 2, което значи че другата седмица закачам PC да видим какво ще излезе , че доста грешки имам по таблото
            Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

            Коментар


              #7
              skyline написа:
              Буксата е там , отпред при двигателя, кадето е снопа с кабели , сега обаче виждам че е ОБД 1 , тоест трябва ми конектор към ОБД 2 , поръчах си един за 20-тина евро , който прави от 1 към 2, което значи че другата седмица закачам PC да видим какво ще излезе , че доста грешки имам по таблото
              Как 20 евро,15 лв струват в момента.Преди една година го купих за 20 лв.www.programatoribg.com

              Коментар


                #8
                Stefan Hadjov написа:
                skyline написа:
                Буксата е там , отпред при двигателя, кадето е снопа с кабели , сега обаче виждам че е ОБД 1 , тоест трябва ми конектор към ОБД 2 , поръчах си един за 20-тина евро , който прави от 1 към 2, което значи че другата седмица закачам PC да видим какво ще излезе , че доста грешки имам по таблото
                Как 20 евро,15 лв струват в момента.Преди една година го купих за 20 лв.www.programatoribg.com
                Aми да колега, ама аз не съм в БГ така че няма как да го купя в лева , но цената му за тук е добра, това е с доставката от Холандия , че там са евтини , а относно софтуера имам диагностика на Delphi която смея да кажа е една от най-добрите , така че само кабела ми беше проблем , не бях сигурен дали е там където е при Brava 1.8 16V от 96’ (предишнаата ми кола).
                Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

                Коментар


                  #9
                  Дай малко подробности за тази апратура.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    Дай малко подробности за тази апратура.
                    Май е това:http://tools.delphi.com/products/tra...-Tools.pdfНо нека skyline да каже повече ...
                    Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                    Коментар


                      #11
                      Ето колеги , снимах я днес , модела е DS150E , на Delphi , и на CD-то има ъпдейти до определен период , мисля че 1 година, кабела е ОБД 2 , блутут устройство , и това е, сега ще приложа и малко снимки.[/img]
                      Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

                      Коментар


                        #12
                        Колеги,ето ви и линк за повече информация за диагностиката на DELPHI.Ако има въпроси оставям и телефон за връзка:0888 35 55 04-Димитър Боевhttp://niteh.com/images/pdf/DELPHI_DS150_2010.pdf[/url]

                        Коментар

                        Working...
                        X