Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За какво е това реле?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За какво е това реле?

    Здравейте , имам едно въпросче , за какво е това реле: http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 , какво управлява , намира се в двигателния отсек , горе към купето в средата и е покрито с един пластмасов капак който се държи с два болта. Колата е Фиат Пунто 1,1 SX 1996 година.Модерирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
    Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

    #2
    Може би за бензинова помпа, ламбда сонда и инжекцион. На моята имаше такова реле.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      Към него има вързани бенз.помпа,инжектор,ламбда сонда .
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        pugsy написа:
        Към него има вързани бенз.помпа,инжектор,ламбда сонда .
        Благодаря pugsy , явно това реле е много важно и да ви разкажа какво се случи рано днес. Тази сутрин при -15 градуса , като реших да паля Пунто-то дадох на контакт и не ми светна оранжевата лампичка за FIAT CODE и нито лампичката за неизправност в запалителната система /човчицата и викам аз/ , и след малко светна човчицата , бензиновата помпа не се включи и пробвах съвсем за кратко да завъртя стартера , но естествено след тези симптоми не запали! Затова и питах за какво е това реле. Изкарах го това същото реле и ECU-то на колата и ги вкарах на малко по топло място , не изведнъж на горещо. В колата пуснах един удължител и запалих една печка духалка да стопли вътре в купето. И така след няколко часа преди малко след монтажа на гореописаните компоненти , при даване на контакт нещата си дойдоха на мястото - FIAT CODE светна за малко и изгасна и едновременно с нея си светна човчицата и след няколко секунди и тя изгасна и колата си запали от раз без грам да се мъчи , а температурата сега е около - 8 градуса! Хайде дайте идеи от какво може да ми е бил проблема!
        Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
        Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
        Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

        Коментар


          #5
          vi4444o написа:
          pugsy написа:
          Към него има вързани бенз.помпа,инжектор,ламбда сонда .
          Благодаря pugsy , явно това реле е много важно и да ви разкажа какво се случи рано днес. Тази сутрин при -15 градуса , като реших да паля Пунто-то дадох на контакт и не ми светна оранжевата лампичка за FIAT CODE и нито лампичката за неизправност в запалителната система /човчицата и викам аз/ , и след малко светна човчицата , бензиновата помпа не се включи и пробвах съвсем за кратко да завъртя стартера , но естествено след тези симптоми не запали! Затова и питах за какво е това реле. Изкарах го това същото реле и ECU-то на колата и ги вкарах на малко по топло място , не изведнъж на горещо. В колата пуснах един удължител и запалих една печка духалка да стопли вътре в купето. И така след няколко часа преди малко след монтажа на гореописаните компоненти , при даване на контакт нещата си дойдоха на мястото - FIAT CODE светна за малко и изгасна и едновременно с нея си светна човчицата и след няколко секунди и тя изгасна и колата си запали от раз без грам да се мъчи , а температурата сега е около - 8 градуса! Хайде дайте идеи от какво може да ми е бил проблема!
          ... С тоя емобилаизер , ще береш ядове ако имаш възможност разкараи го ... , при мене няма такива екстри ... махнат ми е и паля по-сяко време няма такова топло студено ... (ток да имам и паля ... за сега съм доволен с BOSH silver 55ah )
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар

          Working...
          X