Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за компютърът?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Vladim написа:
    Порових се малко из схемите и се поправям. Не на всички брави и бравовци ECU-то е в купето, като при мен. С червено съм оградил изключенията при които компютъра е в двигателното отделение.
    моя се намира в купето... точно както е при теб... като ми го рестартираха видях че там го включват, пък е 1.4, 12V колата...а при акумулатора на мен ми се намират бушоните и няма там ECU...
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #17
      Снимах преди малко къде на мен ми се намира въпросният компютър и като се прибера вкъщи довечера ще ги кача снимките?Та да кажете дали пук това е компютъра или кутия с бушони? :D

      Коментар


        #18
        Mazgarev написа:
        Vladim написа:
        Порових се малко из схемите и се поправям. Не на всички брави и бравовци ECU-то е в купето, като при мен. С червено съм оградил изключенията при които компютъра е в двигателното отделение.
        моя се намира в купето... точно както е при теб... като ми го рестартираха видях че там го включват, пък е 1.4, 12V колата...а при акумулатора на мен ми се намират бушоните и няма там ECU...
        Асенски, със сигурност не е в купето, а в двигателния отсек. В купето е само интерфейсния кабел.На 1.2 също е в двигателния отсек.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #19
          zgabrovski написа:
          Mazgarev написа:
          Vladim написа:
          Порових се малко из схемите и се поправям. Не на всички брави и бравовци ECU-то е в купето, като при мен. С червено съм оградил изключенията при които компютъра е в двигателното отделение.
          моя се намира в купето... точно както е при теб... като ми го рестартираха видях че там го включват, пък е 1.4, 12V колата...а при акумулатора на мен ми се намират бушоните и няма там ECU...
          Асенски, със сигурност не е в купето, а в двигателния отсек. В купето е само интерфейсния кабел.На 1.2 също е в двигателния отсек.
          ОК, ще знам значи... ама трябва да го загледам де е...Извинявам се значи ако съм ви подвел!
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #20
            Преди доста време едни майстори тенекеджии на едно Деу Рейсър бяха само обърнали ЕКУ то наобратно с щепсела нагоре /блока се намира от дясно в купето до калника/ след няма и 3-4 месеца от това ЕКУ нищо не ставаше малкото вода която е влизала през незапълнени фуги беше довела до корозия на конекторите след правилния монтаж на ново ЕКУ проблеми вече нямаше. Извода е че нищо случайно няма в избора на място и позиция на блока и всякакви екзперименти може да доведат само до едно - излишни разходи и проблеми

            Коментар


              #21
              въпросното чудо!
              Прикачени файлове

              Коментар


                #22
                Вече ти бях написал отговор,но явно не си обърнал внимание.Моето EKУ се намира на същото място,а и няма как да е на друго,като гледам колите ни са с един и същ двигател.

                Коментар


                  #23
                  ECU

                  АЗ месля че не трябва да се изолира ECU , защото ако трябваше щеше да е изолирано . На Punto 1.2 95г. се намира отляво на мотора и когато го мият с пароструика нищо му няма /поне за сега , винаги веднага си пали/.Е ако има някой проблем с кабелите то и да го изолира няма да има много значение .Просто трябва да се отремонтира. На ситроена ZX 1.4 е в кутия до акумолатора ,на Форда ми е също в кутия .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар

                  Working...
                  X