Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Функция "Изпращане до вкъщи" - как !?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    От една година имам пунто МК2 и едва миналата седмица разбрах че имам такава функция сучаино дръпнах лосчето за дългите и светнаха късите, след около минута (дори по малко мисля, не съм засичал) си изгасват. Така че нищо чудно и други да го имат и да не знаят за тази екстра.

    Коментар


      #17
      Така е и при Стило,при изгасен мотор и върнат контакт ако се дръпне лостчето на позиция - дълги => светват късите отпред и габарити и осветление номер - отзад. Функцията е "Follow me" и всяко дръпване удължава времето за светене с 30 сек.
      Fiat Stilo 1.2 - 16v
      80hp - 6 Speed '02

      Коментар


        #18
        И аз не бях чувал за тази функция но благодарение на колегата Yavor разбрах. Книжката към колата на италиански пък добави, че две минути след гасенето на двигателя, при положение че не се отвори врата, могат да се движат стъклата, плафона няма да угасне и може да с включи функцията Follow me home с дръпване на лявата ръчка като с всяко дръпване се добавят 30 сек. към времето за светене на късите светлини до максимум 5 мин. Могат да се угасят със задържане на ръчката за повече от 2 сек. За някой полезно за друг не полкова но щом го има защо пък да не се ползва ако акумулатора го позволява?

        Коментар


          #19
          ще опитам да възкръсна темата че е полезна, а не видях много решения.. но опитите не се броят, знаете важен е резултата Аз се интересувам как да си направя две екстри, като целта е да стане максимално опростеничко:1) С натискане на аларм бутона на дистанционното да светват, и съответно да изгасват дневните светлини. Може и с таймер да изключват.Вероятно ще стане като се сложи реле на светлините, което ще се управлява от алармата/ сирената.. предложете моля!2) С едно натискане/чукване лосчето на мигачите да мигат за 10 или 15 сек. Това си го има по разните по-нови таратайки, въпроса е как и къде бързичко да ковна 1 реле с таймер. Има ли няко опит в поставянето?
          Пунто - 06/1996 - M3 (1.2 MPI)
          ZFA17600002376672

          Коментар


            #20
            Извинявай, ама каква е идеята, да светват светлините с натискането на алам бутона? Ако имаш монтирана аларма, трябва да има и такава функция. А за светването на светлините на мигачите за 10-15 секунди, каква е също идеята? Нали се включват от аварийния бутон при нужда и пак оттам се изключват. Или просто искаш да стряскаш разни хлапета, дето се въртят около колата?
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #21
              dabadaba написа:
              Извинявай, ама каква е идеята, да светват светлините с натискането на алам бутона? Ако имаш монтирана аларма, трябва да има и такава функция. А за светването на светлините на мигачите за 10-15 секунди, каква е също идеята? Нали се включват от аварийния бутон при нужда и пак оттам се изключват. Или просто искаш да стряскаш разни хлапета, дето се въртят около колата?
              не си разбрал вторият въпрос а тои е:когато шофира и цъкне мигач ама не до доло за да си остана лостчето ами само да светнат и като го пусне то да си отиде в позиция 0 а мигача да си цъка още 10-15 секунди според мен с реле за време т.е когато му бъде подаден сигнал то да отвори верига към даденият мигач и до изтичането на (предварително)зададеното време да мига но ще ти трябват две релета и два диода а за първият вариант ще се получи че при всяко заключване и отключване ще святкат дневните мисли по друг начин
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #22
                За мигачите който разбира и може да си го направи, ето едно решение, което го е направил един колега на Аудито си.
                Прикачени файлове
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар

                Working...
                X