Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешка "Loose connection" ... - РЕШЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешка "Loose connection" ... - РЕШЕН

    Ако на дисплея изпише "loose connection" - "Слаба връзка" това ще е заради слаб акумулатор ? Или ?
    Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

    #2
    Във фиатфорум.ком освен за loose conn., се говори и за грешка номер P1688 - свързана с проблем в захранването на помпата. Все пак - провери връзките на акумулатора, и тези на помпата, но да знаеш че тази грешка е горе долу като грешка U1600 , която е свързана с ключа и имобилайзера, и дори аз също я имах веднъж.

    Коментар


      #3
      Аха ясно ... но мисля, че ще е от акумулатора, защото тои е за смяна ...Просто исках да проверя ...Мерси ...
      Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

      Коментар


        #4
        Днес ми се получи тази грешка "loose connection" за пръв път докато карах, и колата загасна не можах да е запаля 10-15 мин. точно преди да паркирам пак...Разкачих клемите на акумолатора и ги затегнах веднага запали. Дали може да е от тях или трябва ли да е закача на компютър да видя точно каде е грешката? Като се има предвид, че преди няколко дни сменях проблемния тампон и както знаете той каде е после да не са затегнали клемите на акумолатора.В международния форум казват ,че може да е от "D4 connector, new battery, coils, or crankshaft sensor" Не е от акумолатора...И някой да знае номера от ePER-на този сензор от тук http://www.fiatforum.com/punto-guide...placement.html

        Коментар


          #5
          Това съпбщение значи "Слаба връзка/Хлабава връзка"При мен решението беше зареждане на акумулатора, а защо при слаб акумулатор изписва, че има хлабава връзка - защото еку се лъже заради това, че има недостиг на ток /все едно прекъсва връзката/ ...А при теб със сигурност някоя клема не е била затегната, а може и другаде да се е разхлабило ... погледни и виж къде може да се получи разхлабване ...
          Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

          Коментар


            #6
            Ами по-тъмното тази вечер точно това направих, затегнах клемите на акумолатора, но утре ще поразгледам по-обстойно. И също искам да попитам под акумолатора има две големи букси дали може и от това де е?И не изключвам и този "crank / RPM sensor" който прави проблеми със загрял двигател и същата грешка, и като по-изтине се оправя...

            Коментар


              #7
              Номера по епер е 46806128 а по БОШ е 0 281 002 474 и се нарича датчик за ъгловата позиция на коляновия вал.Струва 88 лв.Успех.
              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

              Коментар


                #8
                ПОМОЩ

                Здравейте колеги , вчера моето стило не можа да запали върти но не пали и ми изписа тази грешка Losse conection , и ми светна една червена лампа в ляво нещо като помпа ,моля ви кажете какво да правя и какъв може да е проблема ..прави ми го за 2ри път , изкарах клемите на акомулатора за 10тина минути и после запали изчезна и червената лампичка и нямаше и помен от проблемът днес е карам цял ден и си пали без грешка ... ?моля споделете вашето мнение Благодаря ви !!!

                Коментар


                  #9
                  Започни с проверка на акумолатора, почисти клемите и масите и после ще видим.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Грешката losse conection

                    Мерси колега за съвета направих както каза ,сега ще карам известно време и да видим дали ще има проблем отново ,ще пиша ако изкочи пак !

                    Коментар


                      #11
                      Грешката losse conection

                      Здравейте Колеги , отново не искаше да запали както си спрях на бензиностанцията заредиха ми нафта и не искаше да запали ,върти но не пали почистих клемите проверих акомулатор и маси всичко е наред ... не знам вече какво може да е ... моля помогнете ..

                      Коментар


                        #12
                        По форума няма да ти се помогне, търси човек, който да знае, какво да гледа и да уточни проблемното звено.Имам няколко идеи, но едва ли ще тръгнеш на пътя да ги проверяваш.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Грешката losse conection

                          Оправих проблема излезе датчик на коляновия вал , срещу 80 лева за датчика и работа проблема изчезна

                          Коментар


                            #14
                            Вземи го напиши това във всяка тема, в която съм го писал като вариант
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар

                            Working...
                            X