Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    emzo написа:
    @yani - service при стило има ли възможност да се ресетне по K line или ще иска ELM (CAN) ?
    За съжаление Service Reset става само по CAN.
    marian2784 написа:
    имам едно питане.сегашната версия поддържа ли iaw 8f 6b еку и дали мислиш да ги добавяш
    Това IAW 8F е доста старо и може би няма да мога да го добавя.
    Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
    Punto HLX JTD '02

    Коментар


      #92
      можеш ли поне да ме светнеш какъв е протокола ,на едно място четох че е ISO 9141-2,който бил стандартен или нещо такова,че от година се опитвам да намеря начин за връска с ЕКУто и не мога и не мога да се свържа,а варианта с жиза не ме устройва съвсем
      alfa romeo 145 1.3 boxer-моята гордост
      fiat bravo TD100-печката на брата

      Коментар


        #93
        Аз продължавам да не мога да се свържа с ЕКУ-то с USB to Serial кабел.Добавих регистъра,който ми даде колегата emzo и пак не иска.А на чист КОМ порт се връзва,но ми прекъсва връзката като ми изписва Latency too high или нещо от сорта.Къде нещо бъркам?И две неща които ме учудиха от днешната диагностика(сори за офф-а):Първото е че според софта на колегата yani колата ми е на 5 693 321 км.По километраж ми показва 163 562 км.Второто нещо е показанията на Маф-а.На 4000 оборота ми дава target 1200 единици,а измереното е 600 единици.Като пусна да видя сигнала във волтове ми дава от 1.9В при 850 оборота до 3.95 В при 4500 оборота,което е добре според мен.Но на кое измерване да вярвам?Според измерването в единици(mg/i) дебитомерът ми не работи коректно след 3000 оборота,а според сигналът от Мафа-а във волтове си работи коректно.

        Коментар


          #94
          При мен отново не може да изкара в реално време някакви стойности, но поне не премигва както преди. Просто само пише, че се връзва към ЕКУ-то когато искам да гледам нещо. и от време на време изписва
          Latency too high

          Коментар


            #95
            Здравейте. Мисля да си поръчам кабел http://cgi.ebay.com/ebaymotors/USB-C...motiveQ5fTools , да инсталирам този софтуер на yani и да си диагностицирам сам колата - да трия грешки и да слетя праметрите в релано време. Възможно ли е това? Колата ми е Fiat Punto MK2 2001 1.9 D (обикновен атмосферен дизел) ?Благодаря

            Коментар


              #96
              Re: Нов софтуер за връзка с ECU - www.fiatecuscan.net

              yani написа:
              Здравейте колеги,На този адрес www.fiatecuscan.net ще намерите нов безплатен софтуер за връзка с ECU.Всъщност това е мой личен проект. Тъй като старата виза 1.83 не поддържа почти нищо по Стило-то, а унидиаг-а е доста дървен, реших да напиша един софтуер с повече възможности. Засега поддържа само EDC15 (т.е. ECU-то на JTD двигателите), но в скоро време ще добавя и други ECU-та които могат да се четат по к-линия. Може да прави графики с до 8 параметъра, както и експорт в CSV файл.Ако имате въпроси може да използвате тази тема.
              Здравеите колеги , зна4и не мога да разбера нищо ако имам например вак ком 805 и кабел за фиат например от адия които е с 3-ка букса и 1 отделна мога ли да ползвам тази програмка на колегата Яни и кажо 4ете тя само дизили или бенз може

              Коментар


                #97
                Здравеите колеги извинявам се ако въпроса ми не е очно за тук, но понеже не съм се занимавал с авто диагностика до сега мое ли да ви попитъм да ми препоръчате подходящ кабел които да става за USB
                FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
                Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

                Коментар


                  #98
                  http://www.sklad66.com/cms/VAG-COM.html
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #99
                    Искам да те попитам как да изтрия грешка за airbag - с коя програма и как .П.П запоих кабел м/у 1 и 7 както е написано в fiatecuscan.net, има ток обаче не ми изписва грешката
                    Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

                    Коментар


                      здравейте колеги може ли някой да ми каже дали мога да ползвам програмата със това устройство и ако може как да го свържа към компа
                      Прикачени файлове
                      брава jtd 100 01.

                      Коментар


                        Тест на Lybra 2.4 jtd

                        Чак вчера видях тази тема и разбрах за този софтуер. Днес го тествах на Либрата 2.4 jtd. 1-ви впечатления - прекрасни! Свърза се от 1-ви опът, няма нито една забивка за около 10-тина мин ходене по повечето опции! Не съм влизал в големи детайли, на пръв поглед данните от измерванията са като тези от Унидиаг. Ползвам VAG-COM кабел от ebay.Благодарности на автора(ите) и пожелания за успешно доразвиване и поддръжка на софтуера!
                        Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
                        ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

                        Коментар


                          Тествано днес на Либра 2.4 2001 годинаДвигател - 839.A6.000ECU - Bosch EDC15C7 Направо останах изумен!!!!ПОЗДРАВЛЕНИЯ НА АВТОРА ЗА ОТЛИЧНАТА РАБОТА!!! П.с Зачудих се дали е възможно да се прави диагностика на опелите в който се вграждат фиатски JTD мотори. Т.е дали са със същите еку-та ?
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            Колеги, някой успял ли е да прочете с този софтуер километрите (пробега) на ECU - Bosch EDC15C7 С другите ECU няма проблем, но на ECU - Bosch EDC15C7 не успях. Изписва ми 0.0км. с другите параметри няма проблем. Същия проблем имах с Unidiag, но не успях да намеря друг автомобил със същото ECU за да проверяда не би проблема да е в самото ECU.

                            Коментар


                              Пробвано с Стило 1.9 JTD 115h 2003 - работи.Благодарности на автора, наистина полезен софт! При първото ползване забелязах, че не всички тестове работят, например при мен тестовете на вентилаторите не работят.

                              Коментар


                                Аз съм с еку - Bosch EDC15C5 - никакви проблеми и с unidiag и с FiatECUScan .Днес закачихме колата на един колега, той ще и напише детайлите за колата след мен.Тестовете на вентилатора не работят на неговото стило.п.с Хихи Цецо ме изпреварил п.п.с Объркал бях еку-то в началото на поста
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X