Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз инсталирах само CDM20824_Setup.exeслед това му влязох в настройките и го нагласих кой COM порт да ми "създаде". После от програмата за диагностика и казах да ползва този COM порт.Вързах си кабела и нищо друго не съм инсталирал. Всичко си тръгна от първия път и то на 2 компютъра така.
    Fiat Punto 75 SX - 1995, 4 врати

    Коментар


      campain написа:
      И аз съм със 7-ца,първо инсталирах драйвера от предният ми пост само,че като сложа ми излиза не е намерен драйвер и уиндоуса сам си намира и инсталира,но след това не мога да се свържа с компа на колата,изписва ми "NO ECU RESPONSE проблем с кабела или настройките на ком порта".Като не е от насройките защото пробвах всички възможни варианти и не става.След това пробвах с драйвера от диска,който вече кабела открива,но пак не става връзката.Преди да обвиня кабела или преходника искам да съм сигурен,че всичко със софтуера е наред.Значи казваш,че ти успя да се свържеш с колата с драйвера намерен и инсталиран от уиндоуса?
      Aз имам същия проблем! С Windows 7 Home premium съм. Драйвера от диска не иска да се инсталира. Инсталирах CDM20824_Setup. При опит за връзка с комп.на колата излиза "NO ECU RESPONSE проблем с кабела или настройките на ком порта". Като вкл.ФЕС и дам от setings да тества кабела ми излиза следното:VagCom/KKLTesting latency with 200 bytes of data...Min latency: 1Max latency: 11Testing timers...(The acceptable tolerance for results is ~5 ms)System supports high resolution timer.Testing timer with 1000 ms.....result: 1000 msTesting timer with 250 ms...The operation has timed out.
      SKODA 105L '78
      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
      FIAT 126p '89
      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
      GRANDE PUNTO 1.2 '06

      Коментар


        Аз като дам на теста ми изписва това...Testing timer with 200 ms... The operation has timed out.А като натисна свързване във фес ми пише да включа 3 пинов адаптер,сле което давам Y,програмата известно време мисли и не се свързва.Дали кабела е проблемен или адаптера?До ден два ще ги пробвам с друг компютър който с други кабели без проблем се свърза с мойта кола.
        Fiat Marea 1.8 16v HLX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI

        Коментар


          И аз съм със 7-ца, но тя неможа да ми намери дрйверите и си заредих от СД-то, назначих го на СОМ1 и го пробвахме на едно Ауди със софтуера от СД-то -VAGCOM, тъй като още не си бях направил преходника, Аудито го хвана от раз.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            Новите ВАГ-КОМи, не са с FTDI чипове, вижта какъв е чипа и си намерете драйвера !Аз нямам такъв кабел и не мога да ви помогна.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              emzo написа:
              Новите ВАГ-КОМи, не са с FTDI чипове, вижта какъв е чипа и си намерете драйвера !Аз нямам такъв кабел и не мога да ви помогна.
              Kак да го проверя? Да отворя буксата и ... кое точно да гледам?
              SKODA 105L '78
              PUNTO 1.2 MPI ELX '94
              FIAT 126p '89
              TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
              GRANDE PUNTO 1.2 '06

              Коментар


                На моя чип пише WCH340T,само дето с драйвер от сайта им не става да се вържа с колата.Кабела си намира драйвера свети му червената лампичка,но като се опитам да се вържа с колата във фес пише да включа 3 пиновият адаптер.Аз вече клоня към неработещ кабел или преходник ама то ще се разбере до ден два,тъй,че засега не съм сигурен.
                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                Коментар


                  http://www.winchiphead.com/download/...айте.Аз трябва да си намеря още един кабел с фтди, че тия новите са ......
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    А с точно с този пробвах,поне при мен не стана свързването с колата,иначе кабела хареса драйвера,но до там.А тея кабели с фтди де ги има,че да търся и аз... :D
                    Fiat Marea 1.8 16v HLX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                    Коментар


                      при мен преди времв се беше прекъснал кабела на преходника и то точно този за к линията.видимо нямаше никакви външни дефекти.беше ме подлудил и както знаем законите на мърфи са велики-как не се е прекъснал този за л линията,а точно този който ми трябва.така че хвани мултицета и си примери преходника.а китайските боклуци са много здраво капсуловани и не подлежат на ремонт,или поне на мен не ми се занимаваше.

                      Коментар


                        А на кои пинове трябва да има сигнал?http://imageshack.us/photo/my-images/696/buksa.png/
                        Fiat Marea 1.8 16v HLX
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                        Коментар


                          ivel написа:
                          при мен преди времв се беше прекъснал кабела на преходника и то точно този за к линията.видимо нямаше никакви външни дефекти.беше ме подлудил и както знаем законите на мърфи са велики-как не се е прекъснал този за л линията,а точно този който ми трябва.така че хвани мултицета и си примери преходника.а китайските боклуци са много здраво капсуловани и не подлежат на ремонт,или поне на мен не ми се занимаваше.
                          Затова аз си го направих сам и ми излезе за 5 лв.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Работата и при мен е такава преходника не работи,днес го пробвах с кабела на един познат и пак не става.А със същият кабел и друг преходник се свързахме с колата, също успяхме с моя кабел и неговият преходник.
                            Fiat Marea 1.8 16v HLX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                            Коментар


                              късат се китайските боклуци.

                              Коментар


                                може ли да ми кажете кои пин за какво служи на този кабел http://sklad66.com/cms/Interfeys-kab...can-i-dr.html7, 3, 1+9 или 11+12 пини ми свети лампата на еърбега къде трябва да включа 3пин буксата за да я изтрия само 1 е Мареа тд 100 под жабката имам 1 букса ама като го свържа и нищо иначе с ЕКУ се свързвам без проблем кабела е като горния,та затова питам кои пин за къде етова го видях от колегата pr_00fПин 1 - АБС Пин 3 - Еърбег Пин 7 - Главно еку на двигателя Пин 9 - ел. серво.и отпред на ляво бомбе има 2 букси едната е за Двигателя а другата ? и двете са с по 2 кабелчета

                                Коментар

                                Working...
                                X