Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    http://cgi.ebay.com/Fiat-3-pin-to-16...нам,ето за това става въпрос
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    Коментар


      nedos написа:
      Можеш ли да измериш и кажеш каква е схемата на този кабел "Fiat 3 pin to 16 pin OBD OBD2 Diagnostic adapter."
      Аз имам същата молба. Добре е някой да побликува схема на свързване на 16pin to 3pin adapter или поне да каже пои пинове от 16pin буксата се ползвзат.
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        4 и 5 - маса7 - К линия16 - 12в.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Благодаря!По пътя на логиката би трябвало да се четат и ABS, Airbag, като вместо 7-ми се ползват съответно 1-ви и 3-ти пин или бъркам?
          Прикачени файлове
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            Не бъркаш http://www.fiatecuscan.net/HowToUse.aspx
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Защо не ми излиза този СОМ порт.Инсталирал съм драиверите на VAG-COM-а.Трябва да инсталирам нещо допълнително ли?
              Прикачени файлове
              COUPE 1.8 16V
              Volvo XC90 T6

              Коментар


                http://programatoribg.com/adapters.htm

                Коментар


                  emzo написа:
                  4 и 5 - маса7 - К линия16 - 12в.
                  Колегата nedos пита:"Можеш ли да измериш и кажеш каква е схемата на този кабел "Fiat 3 pin to 16 pin OBD OBD2 Diagnostic adapter."Но три пиновия куплунг на Фиат има К-линия,L-линия и маса.Вие му давате отговор за двупиновия,където е само с К-линия.??????????????

                  Коментар


                    В таблицата по горе се вижда че L линията е на 15 пин на OBD буксата

                    Коментар


                      kaci написа:
                      В таблицата по горе се вижда че L линията е на 15 пин на OBD буксата
                      ОК,но за съжаление няма да стане.

                      Коментар


                        Stefan Hadjov написа:
                        kaci написа:
                        В таблицата по горе се вижда че L линията е на 15 пин на OBD буксата
                        ОК,но за съжаление няма да стане.
                        Много неща не стават Ти кое имаш предвид

                        Коментар


                          kaci написа:
                          Stefan Hadjov написа:
                          kaci написа:
                          В таблицата по горе се вижда че L линията е на 15 пин на OBD буксата
                          ОК,но за съжаление няма да стане.
                          Много неща не стават Ти кое имаш предвид
                          Диагностика от трипиновия куплунг на Фиат/К и L-линия/ през OBD-интерфейсния кабел.

                          Коментар


                            Stefan Hadjov написа:
                            emzo написа:
                            4 и 5 - маса7 - К линия16 - 12в.
                            Колегата nedos пита:"Можеш ли да измериш и кажеш каква е схемата на този кабел "Fiat 3 pin to 16 pin OBD OBD2 Diagnostic adapter."Но три пиновия куплунг на Фиат има К-линия,L-линия и маса.Вие му давате отговор за двупиновия,където е само с К-линия.??????????????
                            Защото Л линията няма да може да я ползва с USB KKL адаптер.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Stefan Hadjov написа:
                              kaci написа:
                              Stefan Hadjov написа:
                              kaci написа:
                              В таблицата по горе се вижда че L линията е на 15 пин на OBD буксата
                              ОК,но за съжаление няма да стане.
                              Много неща не стават Ти кое имаш предвид
                              Диагностика от трипиновия куплунг на Фиат/К и L-линия/ през OBD-интерфейсния кабел.
                              Само не разбрах що няма да стане стига софтуера да покрива дадената система не виждам къде е проблема На 3пиновата букса има извод А=L linia B= - bat C=K linia и +бат се подава дирекно от + акомулатор На 16 пиновата 4 и 5 = -бат 7=К линиа 15=Л линиа Следователно А=15 B=4 i 5 C=7 +=16 Пък и Л линията въобще не трябва май Лошото от цялата работа е че всеки който твори софт се гледа новото Та идеята ми беше че търсите 3 пинов кабел но софта вече гони КАН-протокола та надали яни ще се върне да покрива стари системи,което е тъжно щото италианки преди 2000год още дълго ще са актуални поради това че сме в българия че и криза ни сполетя Извинявам се за некомпетентното мнени но все пак съм автомонтьрче с ниска квалификация и диагностиката ми е хоби та ако някой е от русе и иска да се забавлява имам адиика дето е добра на старите системки и може да се обади да си поиграем .Естествено безплатно за спорта хобито си е хоби.А софта на яни е много як но трябва още време :D

                              Коментар


                                Да, прав си.Преходника има К,Л линии и GND12в са от АккУ-то директно.Л линията не я споменаваме, защото така или иначе е неизползваема под windows и USB кбаел.Поне аз не знам да има възможност да се прави диаг на кола с К и Л линии под win с USB адаптер.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X