Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

аз ли недовиждам или са ми слаби фаровете?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Пунто - фарове

    mironcho написа:
    Колеги, къде се намира ауто плюс и за какъв модел крушки да питам точно - и аз страдам от абсолютно същия проблем с късите на пунтото...
    Виж и тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3510
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #17
      Re: Пунто - фарове

      mironcho написа:
      LuckyMan написа:
      viktorson написа:
      благодаря за ценните съвети някъв пич в ауто плюс ми каза че имало нови крушки които светели 50% по силно а не натоварвали тока повече де да знам и аз :D пъвро ще почистя квото мога пък ще видим
      Колега аз си взех от там за късите точно такива +50% светят бяло и по добре от оргиналните
      Колеги, къде се намира ауто плюс и за какъв модел крушки да питам точно - и аз страдам от абсолютно същия проблем с късите на пунтото...
      Az ги взех от магазина на Ботев като идваш от Сливница посока центъра в дясно и става въпрос точно за Осрам :D
      Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

      Коментар


        #18
        На мойта Мими-минета сам и сложил осрам 12 лева парчето на дългите и Филипс около 55лв двете на късите/лупите/ 55вата +50% със зона за пешеходеца.КУпил съм ги от Хелата.Пред мене е като ден хварлих доста парички 55лв за H1 на късите ама понеже са ми лупи нямаше начи.Сега пред мен е като ден.PHILIPS 55w +50% към 50 лв запомни го ако искаш хубава крушка

        Коментар


          #19
          gdd55 написа:
          На мойта Мими-минета сам и сложил осрам 12 лева парчето на дългите и Филипс около 55лв двете на късите/лупите/ 55вата +50% със зона за пешеходеца.КУпил съм ги от Хелата.Пред мене е като ден хварлих доста парички 55лв за H1 на късите ама понеже са ми лупи нямаше начи.Сега пред мен е като ден.PHILIPS 55w +50% към 50 лв запомни го ако искаш хубава крушка
          Philips H1 +50% струват тук 14,40 броя
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #20
            sev уточни моля те, каде е това тук :D
            Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

            Коментар


              #21
              Това съм го писал доста отдавна, ето го пак:До всички които имат ’проблем’ с фаровете. Колеги фаровете са ви си наред - просто явно плачат за регулиране. И стига сте давали пари по сервизи за глупости - какви фиат-ентусиасти сте като не се хванете да регулирате едни скапани фарове. Аз на Браво/Брава/Мареа не съм пипал фарове, ама съм си регулирал на всичките коли сам фаровете и умишлено даже си ги правя малко вдигнати да си виждам по добре. Значи принципа на регулиране е следният - на гърба, отгоре или даже отдолу на фаровете има врътки за регулиране - на някои коли са направо врътки които действаш на ръка, а на други са едни яки болтове които се въртят с отверка. Обикновено са един за наляво надясно, един за нагоре надолу (самия рефлектор) и един за наклона. Регулирането трябва да бъде така - 10% наклон на къси/мерени спрямо височината на колата, дългите си идват на място сами/ . Какво означава това - 10% наклон значи на всеки 10 метра свветлината да пада с 1/10 от височината на колата. Ако центровете на фаровете са на височина 60 см за 10 м трябва лъча да пада с 6см. Как да ги регулирате?? Избирате си една бяла стена кудето и да е и спирате на 5м от нея (горе долу). Хубаво е преди това да сте си погледнали на светло откъде се регулира фара че после на тъмно си е гадно. Регулирате само на къси. Бележите си с нещо на стената къде ви се падат страниците на колата е горе долу пак на око. После си измервате центровете на фаровете с рулетка - височина от земята и разстояние от близката страна на колата. После ги бележите по същия начин на стената с тебеширче. Палите фаровете и ги нагласята така че и при двата центъра на светлината да е на 1/20 от фисочината по ниско (т.е. ако фаровете са на 60 см от земята, точките на центъра на светлината да са по ниско 3-4 см на стената). На къси е лесно защото самота свелина на късите има профил приличащ на това ’ -/ ’ - пресечната точка е центъра. Като нагласите височината, нагласяте местата - трябва левия да да сочи точно под белязания център, а десния може да е няколко сантиметра вдясно от центъра за да ви осветява по добре банкета нощно време. В общи линии е това - няма нищо сложно. Имайте предвид че е хубаво да си смените и крушките защото с течение на времето отслабват и особено ако са си оригиналните и са да кажем на 8-10г.. Можете да си вземете и с повишена светимост - оня ден взехме с колегата на шефа за баварката едни Бошова - сини Н7 - яко светят. Това е ... Успех в регулирането.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #22
                viktorson написа:
                sev уточни моля те, каде е това тук :D
                София :D Защото колега явно ги е пазарил в Бургас
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  sev написа:
                  gdd55 написа:
                  На мойта Мими-минета сам и сложил осрам 12 лева парчето на дългите и Филипс около 55лв двете на късите/лупите/ 55вата +50% със зона за пешеходеца.КУпил съм ги от Хелата.Пред мене е като ден хварлих доста парички 55лв за H1 на късите ама понеже са ми лупи нямаше начи.Сега пред мен е като ден.PHILIPS 55w +50% към 50 лв запомни го ако искаш хубава крушка
                  Philips H1 +50% струват тук 14,40 броя
                  Къде точно че на мен ми казаха 50лв комплект 2бр демек по 25лв
                  Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

                  Коментар


                    #24
                    ул. "Проф. Милко Бичев" №5 - срещу сградата на Алианц
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      И аз имах проблеми с фаровете на темпрата. Купих си някакви ксенонови крушки за 15 лв. Ама слабо светеха.Мислих да купувам халогени. После се прецака алтернатора и след ремонта не е истина какви фарове имам. Направо е ден. А дългите нямам думи..... Но все пак не съм се отказал от халогените
                      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                      Совалката средно на LPG
                      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                      Коментар


                        #26
                        Yavor написа:
                        Това съм го писал доста отдавна, ето го пак:До всички които имат ’проблем’ с фаровете. Колеги фаровете са ви си наред - просто явно плачат за регулиране. И стига сте давали пари по сервизи за глупости - какви фиат-ентусиасти сте като не се хванете да регулирате едни скапани фарове. Аз на Браво/Брава/Мареа не съм пипал фарове, ама съм си регулирал на всичките коли сам фаровете и умишлено даже си ги правя малко вдигнати да си виждам по добре.
                        Тая лупа дето им е във фаровете знаиш ли че иска хубава крушка много добре са ми регулирани даже регулирал съм ги като лу преди да дам 50 лв за филипса.Всичките ми авери с коли с лупи като видяха си сложиха и те.не ти е .Крушка по 10лв пърчето не е крушка.Като си искарах старите бяха някакви турски боклуци,но дългите си ми бяха осрамки.Сигурен съм че осрамките щяха да светят идеално на лупите защото всички мерцедеси използват осрам.Едно аверче с А6 слага 100вата същия хуи сега е с Филипс като моя още ма черпи като ме видиТоя пич с 12 лв филипс крушките ти сигурен ли си че си разбрал крушките са Н1 55W+50% и имат някаъква зона за пешеходци ношно време за да се виждат по добре.От близко разтояние,само от близко могат да се объркат с ксенон защото снопът светлина е много силен дори и на светло заслепява и като се друса колата леко сменят цвета си като истинският ксенон.Аз мисля че може в други части на България да са 10-15 лв по евтини ама ти ма разби с тая цена или не е такава крушка или са ментаци

                        Коментар


                          #27
                          Колеги, миналата седмица си взех Osram Silverstar H4, а вчера минах и през реглаж на фаровете (оказа се че единя се опитвал да свети по горните етажи на блоковете до пътя). Днес като се прибирах по тъмно от работа, установих че разликата огромна! В момента съм доволен, въпреки че все още има накъде да се подобрява - единя фар е леко замътнен.
                          Punto 1.1 SX 95г

                          Коментар


                            #28
                            mironcho написа:
                            Колеги, миналата седмица си взех Osram Silverstar H4, а вчера минах и през реглаж на фаровете (оказа се че единя се опитвал да свети по горните етажи на блоковете до пътя). Днес като се прибирах по тъмно от работа, установих че разликата огромна! В момента съм доволен, въпреки че все още има накъде да се подобрява - единя фар е леко замътнен.
                            къде ги регулира?и колко струва?
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #29
                              В D&N сервиза в младост. Струва 10 лева - взеха ми 5 защото само единя трябваше по сериозно да се регулира. Използват някакъв уред за регулирането. Цената май е малко височка (поне така ми се стори), но не ми се обикаляше да търся другаде и за това там. Адреса и карта на сервиза - на техния сайт:http://www.dn-bg.com/fr_jam.html?ser...d59dbc9b0e57a5
                              Punto 1.1 SX 95г

                              Коментар


                                #30
                                mironcho написа:
                                В D&N сервиза в младост. Струва 10 лева - взеха ми 5 защото само единя трябваше по сериозно да се регулира. Използват някакъв уред за регулирането. Цената май е малко височка (поне така ми се стори), но не ми се обикаляше да търся другаде и за това там. Адреса и карта на сервиза - на техния сайт:http://www.dn-bg.com/fr_jam.html?ser...d59dbc9b0e57a5
                                окмерси
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X