Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препочръчайте жичкаджия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препочръчайте жичкаджия

    Днес с двама приятели монтирахме табло от Пунто ЕЛХ на Пунто С 1998г.Оборотомера тръгна от първия път,но се изгубиха лампите за маслото и акумулатора.Проблема май е във различие във платката.Неуспяхме да подкараме и показанията за температурата ,но там тепърва ще се борим.Да желанието ми е да препоръчате добър майстор-електричар да свърши работата от първия път.За софия и околността става дума
    При пуснат ляв мигач от автобус на спирка, задействай спирачката и дай сигнал на водача.

    #2
    Punto S ли искаш да кажеш? И защо сте сменили таблото? И аз търся човек който се занимава с електроника :D
    CSI in the CAR !!!
    Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


    ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

    Коментар


      #3
      mancuzo написа:
      Punto S ли искаш да кажеш? И защо сте сменили таблото? И аз търся човек който се занимава с електроника :D
      Да колега S е модела и ме кефи вече 2 години.но ме е яд,че са му спестили,температурната скала и оборотомера.!!!Пич трябва да намерим решението! Хора помагайте,ще има Барбекю и БИРА!!!
      да предвидиш следващия ход на една жена е дарба.да я обичаш е искуство

      Коментар


        #4
        До момента разбрах, че сигнал може да се вземе от алтернатора, но трябва да се разглоби и да се вземе от едната намотка.Или ако имаш W предварително изкаран заводски. Още чакам подробности по изваждането на сигнала.Другият момент е темп скала. Там трябва да си смениш датчика със такъв за модела на таблото който да да отговаря на резбата ти на стария датчик. За момента толкова от мен :D
        CSI in the CAR !!!
        Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


        ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

        Коментар


          #5
          mancuzo написа:
          До момента разбрах, че сигнал може да се вземе от алтернатора, но трябва да се разглоби и да се вземе от едната намотка.Или ако имаш W предварително изкаран заводски. Още чакам подробности по изваждането на сигнала.Другият момент е темп скала. Там трябва да си смениш датчика със такъв за модела на таблото който да да отговаря на резбата ти на стария датчик. За момента толкова от мен :D
          При мен колкото и да е страно оборотомера тръгна при слагането на таблото.явно при мен пин 23 е изкаран.остава днес да монтираме и сменим термодатчика..ще кажа ,как е минало..има и друг проблем с лампите на маслото и динамото.крушките са здрави ,но само светят на старото си табло?
          да предвидиш следващия ход на една жена е дарба.да я обичаш е искуство

          Коментар


            #6
            lordos77 написа:
            mancuzo написа:
            До момента разбрах, че сигнал може да се вземе от алтернатора, но трябва да се разглоби и да се вземе от едната намотка.Или ако имаш W предварително изкаран заводски. Още чакам подробности по изваждането на сигнала.Другият момент е темп скала. Там трябва да си смениш датчика със такъв за модела на таблото който да да отговаря на резбата ти на стария датчик. За момента толкова от мен :D
            При мен колкото и да е страно оборотомера тръгна при слагането на таблото.явно при мен пин 23 е изкаран.остава днес да монтираме и сменим термодатчика..ще кажа ,как е минало..има и друг проблем с лампите на маслото и динамото.крушките са здрави ,но само светят на старото си табло?
            Кажи после кой номер датчик си сменил със кой точно. Кой модел ти е Пунтото и коя година И какви парички за датчик
            CSI in the CAR !!!
            Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


            ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

            Коментар


              #7
              mancuzo написа:
              lordos77 написа:
              mancuzo написа:
              До момента разбрах, че сигнал може да се вземе от алтернатора, но трябва да се разглоби и да се вземе от едната намотка.Или ако имаш W предварително изкаран заводски. Още чакам подробности по изваждането на сигнала.Другият момент е темп скала. Там трябва да си смениш датчика със такъв за модела на таблото който да да отговаря на резбата ти на стария датчик. За момента толкова от мен :D
              При мен колкото и да е страно оборотомера тръгна при слагането на таблото.явно при мен пин 23 е изкаран.остава днес да монтираме и сменим термодатчика..ще кажа ,как е минало..има и друг проблем с лампите на маслото и динамото.крушките са здрави ,но само светят на старото си табло?
              Кажи после кой номер датчик си сменил със кой точно. Кой модел ти е Пунтото и коя година И какви парички за датчик
              да се похваля ))))имам температурна скала,която работи имам и оборотомер ....естествено благодаря на колегата ми ......манкузо само намираш датчика от моделите на Еlx И СИ ГОТОВ ......дано и оборотомера ти тръгне))ако ли не не е много сложно сам да си го извадиш...има и по подробна тема тук в форума...Малко съм разочарован от безинтереса на колегите тук...а уж повечето се смятат за разбиращи....В другият форум италауто САМО ЕДИН ПРОЯВИ ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ !!!,КОЕТО Е ЖАЛКО.....АЗ БИХ ПОМОГНАЛ НА ВСЕКИ СТИГА ДА РАЗБИРАМ ОТ ТОВА ,ЗА КОЕТО МЕ ПИТА .....ОТ ДНЕС МОЯТА ПУНТА Е ПО СЛАДКА И ПО СЕКСИ
              да предвидиш следващия ход на една жена е дарба.да я обичаш е искуство

              Коментар


                #8
                lordos77 написа:
                да се похваля ))))имам температурна скала,която работи имам и оборотомер ....естествено благодаря на колегата ми ......манкузо само намираш датчика от моделите на Еlx И СИ ГОТОВ ......дано и оборотомера ти тръгне))ако ли не не е много сложно сам да си го извадиш...има и по подробна тема тук в форума...Малко съм разочарован от безинтереса на колегите тук...а уж повечето се смятат за разбиращи....В другият форум италауто САМО ЕДИН ПРОЯВИ ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ !!!,КОЕТО Е ЖАЛКО.....АЗ БИХ ПОМОГНАЛ НА ВСЕКИ СТИГА ДА РАЗБИРАМ ОТ ТОВА ,ЗА КОЕТО МЕ ПИТА .....ОТ ДНЕС МОЯТА ПУНТА Е ПО СЛАДКА И ПО СЕКСИ
                А честито колега Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 С голям кеф да си бръмчиш и да се кефиш на личния успех. Друго си е да има положителен резултат. Радвам ти се и ти завиждам като пич!
                CSI in the CAR !!!
                Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                Коментар


                  #9
                  ам тои добре ма колата на mancuzuoteo е дизел и неможе да мине лесно ,както при бензина ,защо няма заинтересувани ... ми защото темата с таблото за бензин е дъвкана , дъвкана има поне 10 човека които са я пуснали по отделно ,вместо да се да ползва търсачката ,поне на 3 теми съм отговарял аз с едно и също, еми на хората им омръзва ,другата тема е за проблем с охладителнта истаналация неработещ вентилатор и тн... това се дъвчи ,дъвчи ...Иначе и това за дизела и оборотите ми се видя интересно , но съжаление си нямам и напредстава много бих искал да дам едно рамо на колегата mancuzuoteo ,но ... ако открие моля нека сподели , това вече не се среща в форума.
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #10
                    Решението е намерено, остава само гадната работа с демонтажа на алтернатора и човъркането в него. И направата на това -------V Информацията е взета от http://www.opelclub-bg.com/forum/
                    Прикачени файлове
                    CSI in the CAR !!!
                    Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                    ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                    Коментар


                      #11
                      mancuzo ,абе що не потърсиш алтернатор направо от 1.7TD понеже съм виждал таблото на ТD има и оборотомер има и за маслото и за налягането на турбото даже ,несъм запознат 1.7D и 1.7TD дали неса еднаквикви двигатели само да е добавена турбо инсталацията ?Даже си мисля званни направо на тез в АXM и ги питаи имат ли такъв алтернатор и дали има изод за оборотомера ,абе би трябвало и твоя да има такъв изход понеже не би могло ЕЛХ копе на 1.7 да няма оборотомер пък двигателите са еднакви невярвам да са пуснали нови алтернатори специлално за 1.7Д SX и ELX.Ако се наложи да го сваляш , бая на кофти място е заврян.Нямам си и напредстава как се сменя на канал или ... се разглобява половинта двигател.Но като гледам и горната схема си я бива ,горе долу разбрах за какво иде реч.Самоче не съм си отливал плати до сега , но може да си я поръчаш от НеоМонтана мисля ,че варненска фирма бяха направо с елементите към 10 лева да излезе няма да е повече , проблема е после със свалянето на алтернатора..и отварянето му да намериш къде входа към греца и да хванеш сигнала от него те са 2 входа(фази), но не би тряблао да има значение кои точно понеже тока е променлив там.Но ме опасява ,че всичко това може да си го има и сега в алтернатора.
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        Смятам първо да си поиграя с тая схема и ако не стане чак тогава ще сменям алтернатори и табла. Имам положително предчувствие. Само с правенето на трафа ще видя малко зор. Не вярвам да има такива трафове с точно толкова намотки и размер да ме чакат в някой ел. магазин.
                        CSI in the CAR !!!
                        Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                        ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                        Коментар


                          #13
                          mancuzo написа:
                          Смятам първо да си поиграя с тая схема и ако не стане чак тогава ще сменям алтернатори и табла. Имам положително предчувствие. Само с правенето на трафа ще видя малко зор. Не вярвам да има такива трафове с точно толкова намотки и размер да ме чакат в някой ел. магазин.
                          http://www.constructor.bg/mk/ виж тук имат и Е-магазин за трафове ,пък може и да ти изработят по поръчка ... трябва да се говори с тях навремето доста КИТ-ове за зглобяване съм си копувал от тях
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар

                          Working...
                          X